Naga MarketsPomimo faktu, że w styczniu tego roku Facebook oficjalnie zakazał reklamowania kryptowalut oraz ICO (Initial Coin Offering) na swoich stronach to nie oznacza to wcale, że Mark Zuckerberg, prezes firmy jest przeciwnikiem kryptowalut…


Można rzec, że jest nawet ich zwolennikiem ponieważ media przypominają wcześniejszą wypowiedź Zuckerberga, który przyznał, że myśli nad tym jak najlepiej wykorzystać kryptowaluty w usługach Facebooka.

Zainteresowania Marka nową technologią doprowadziło do stworzenia w Facebooku działu zajmującego się blockchainem i problemem jego wdrożenia w usługi giganta social media. Dyrektorem nowej jednostki zostanie David Marcus, który do tej pory kierował pracami nad rozwojem Messengera.

Marcus, który od grudnia zasiada w radzie nadzorczej amerykańskiej giełdy kryptowalut Coinbase przyznaje, że rozpoczął poszukiwania niewielkiej grupy ludzi w celu zbadania w jaki sposób wprowadzić łańcuch bloków do usług Facebooka. 

Z doniesień prasowych, że zespół Marcusa nie powinien przekroczyć dwunastu osób (czy czegoś Wam to nie przypomina?) a w jego składzie powinni pojawić się między innymi James Everingham (wiceprezes w Instagramie) oraz Kevin Weil (zajmujący się brandingiem Instagrama).Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here