Naga MarketsPomimo faktu, że w styczniu tego roku Facebook oficjalnie zakazał reklamowania kryptowalut oraz ICO (Initial Coin Offering) na swoich stronach to nie oznacza to wcale, że Mark Zuckerberg, prezes firmy jest przeciwnikiem kryptowalut…


Można rzec, że jest nawet ich zwolennikiem ponieważ media przypominają wcześniejszą wypowiedź Zuckerberga, który przyznał, że myśli nad tym jak najlepiej wykorzystać kryptowaluty w usługach Facebooka.

Zainteresowania Marka nową technologią doprowadziło do stworzenia w Facebooku działu zajmującego się blockchainem i problemem jego wdrożenia w usługi giganta social media. Dyrektorem nowej jednostki zostanie David Marcus, który do tej pory kierował pracami nad rozwojem Messengera.

Marcus, który od grudnia zasiada w radzie nadzorczej amerykańskiej giełdy kryptowalut Coinbase przyznaje, że rozpoczął poszukiwania niewielkiej grupy ludzi w celu zbadania w jaki sposób wprowadzić łańcuch bloków do usług Facebooka. 

Z doniesień prasowych, że zespół Marcusa nie powinien przekroczyć dwunastu osób (czy czegoś Wam to nie przypomina?) a w jego składzie powinni pojawić się między innymi James Everingham (wiceprezes w Instagramie) oraz Kevin Weil (zajmujący się brandingiem Instagrama).tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułO wykresach ani słowa: GBP/USD, EUR/CHF, CAD/CHF
Następny artykułKryptotrading – analiza najpopularniejszych walut, 9 maja
Adam Rak redaktor Comparic.pl
Redaktor Comparic.pl. Odpowiedzialny również za dział Wideo Comparic.pl. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Z inwestycjami związany od 2011 roku, pierwsze doświadczenia zdobywał na GPW. Forex poznał na pierwszym roku studiów, a od końca 2013 roku jest aktywnym traderem. Jego inwestycje mają charakter typowo spekulacyjny, rzadko utrzymuje otwarte pozycje dłużej niż kilka godzin. Wyznaje zasadę wyższości księgowanych zysków, nad zyskami papierowymi. W handlu wykorzystuje głównie Price Action posiłkując się poziomami Fibonacciego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here