Naga MarketsGigant z rynku mediów społecznościowych Facebook podobno nie kontaktował się ze szwajcarskimi regulatorami w sprawie swojego projektu kryptowaluty LibraCoin. Przeczy to innym, wcześniejszym, pogłoskom, które mówiły, że firma konsultowała swój pomysł z władzami poszczególnych krajów.

16 lipca Hugo Wyler, rzecznik prasowy i szef komunikacji w szwajcarskim Federalnym Biurze ds. Ochrony Danych i Informacji (FDPIC), powiedział CNBC, że przedstawiciele projektu LibraCoin nie skontaktowali się z agencją. To o tyle ważne, że David Marcus wspomniał w swoim niedawnym zeznaniu w Senacie USA, że FDPIC będzie regulatorem Stowarzyszenia Libra.

Marcus mija się z prawdą?

Wyler powiedział, że „odnotowaliśmy wypowiedzi Davida Marcusa, szefa Calibry, dotyczące naszej potencjalnej roli jako organu nadzorującego ochronę danych w kontekście Libra. Do dziś jednak nie skontaktowali się z nami żadni promotorzy LibraCoin”. Następnie dodał:

„Oczekujemy, że Facebook lub jego promotorzy dostarczą nam konkretnych informacji, kiedy nadejdzie czas. Tylko wtedy będziemy w stanie zbadać nasze kompetencje w zakresie doradztwa prawnego i nadzoru. W każdym razie śledzimy rozwój projektu w debacie publicznej. ”

LibraCoin pod ostrzałem USA

Podczas przesłuchania w Komisji ds. Usług Finansowych Izby Reprezentantów Stanów Zjednoczonych, Patrick Patrick McHenry zapytał Marcusa, dlaczego Facebook chce mieć swój projekt zarejestrowany w Szwajcarii, na co ten odpowiedział, że jest to według niego „miejsce międzynarodowe”, które do tego sprzyja prowadzeniu interesów.

Z kolei Josh Gottheimer wyraził własne obawy w kwestii tego, dlaczego Facebook zdecydował się na rejestrację poza granicami USA, na co Marcus powiedział:

„Ponownie, to wybór Szwajcarii – nie ma nic wspólnego z uchylaniem się od przepisów lub nadzoru”.

Marcus zapewnił też Billa Huizengę, że Facebook był w kontakcie z Urzędem Nadzoru Rynku Finansowego, szwajcarskim regulatorem finansowym. Podkreślił ponadto, że Facebook nie uruchomi projektu kryptowaluty LibraCoin, zanim nie otrzyma odpowiedzi od wszystkich właściwych organów regulacyjnych.

W podobnym tonie pracownik Facebooka wypowiadał się przed Senatem we wtorek. Wtedy też jednak spotkał się z ostrą krytyką pomysłów firmy ze strony polityków.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here