Naga MarketsFacebook zaprzeczył, że jego grupa zadaniowa ds. Blockchain rozważa uruchomienie własnej kryptowaluty w ramach partnerstwa ze Stellar. Tego typu plotki pojawiły się w mediach w ostatnim okresie.


Powołując się na rzecznika prasowego Facebooka, finansowy serwis informacyjny Cheddar informuje, że firma nie będzie budować swojej waluty opartej na protokole Stellar. Dział giganta social media nie prowadził też żadnej dyskusji z projektem o forku Stellara w celu stworzenia niezależnego blockchaina Facebooka.

“Nie prowadzimy dyskusji ze Stellar i nie rozważamy rozwijania ich technologii” – przekazał rzecznik mediom.

Plotki o własnej walucie Facebooka

W ubiegłym tygodniu Business Insider, powołujący się na anonimowe źródła, twierdził, że specjalny dział Facebooka kierowany przez Davida Marcusa, uznał protokół Stellar za podstawę jego planów dotyczących blockchaina. Wcześniejsze doniesienia sugerowały też uruchomienie własnej kryptowaluty przez giganta na rynku mediów społecznościowych.

Nie byłby pierwszy raz, kiedy Stellar pomógł firmie z tego rynku w kwestii związanej z Blockchain. Wcześniej ludzie projektu stworzyli Kin, kryptowalutę wydaną przez czatową aplikację Kik, działającą jako fork Stellar.

Media doszukują się w ostatnim zamieszaniu genezy odejścia Marcusa z zarządu giełdy kryptowalut Coinbase.

Jeśli nie własna kryptowlauta, to co?

Jeśli więc nie chodzi o własną kryptowalutę, to nad czym pracuje Facebook?

– Wciąż jesteśmy na bardzo wczesnym etapie i rozważamy wiele różnych aplikacji opartych na Blockchain – powiedział przedstawiciel firmy. Na koniec dodając, że teraz nie ma nic więcej do przekazania.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here