Naga Marketsloga twitter facebook instagramSerwis społecznościowy Facebook ma w 3. kwartale br. wyemitować własny token. Przy projekcie zatrudniono pracowników PayPal – informuje Bloomberg.

Facebook, który od około roku zabiegał o wejście na rynek blockchain i nowoczesnych płatnościach, może uruchomić własny token już w trzecim kwartale 2019 r., jak podały anonimowe źródła.

Firma rozpoczęła zatrudnianie dedykowanego zespołu ds. blockchain w zeszłym roku pod auspicjami Davida Marcusa, byłego prezesa PayPal. Obecnie około 20% z 50 członków zespołu pochodzi z tej platformy płatniczej, co przypomina tak zwaną grupę wykonawczą „Mafia PayPal” z początku XXI wieku.

FaceCoin

Na początku tego tygodnia Facebook podobno nabył też prawa do znaku towarowego „Libra” dla swojego tajnego projektu kryptowaluty.

O kryptowalucie Facebooka mówi się już od dobrych kilku miesięcy. Problem polega jednak na tym, że jak na razie nikt z zarządu firmy oficjalnie nie potwierdził tych pogłosek. Mimo tego media cytowały już anonimowe źródła, które przedstawiały szczegóły projektu.

Choć nawet w tych szczegółach są nieścisłości. Jedni uważają bowiem, że firma chce stworzyć cyfrową walutę, która ma działać na bazie komunikatora WhatsApp, facebookowego Messengera i Instagrama. Ponoć przesyłanie środków miałoby odbywać się za pomocą wiadomości tekstowych. Proste i przyjemne, do tego mogłoby pomóc w adopcji kryptowalut. Nie do końca wiadomo jednak, czy projekt będzie kierowany do użytkowników portalu z całego globu, czy tylko – jak sugerują niektórzy – Indii.

Ponoć prace zespołu ds. projektu są na tyle tajne, że pracuje on w osobnym budynku, do którego dostęp jest możliwy za pomocą specjalnych wejściówek. To dbanie o tajemnice firmy może wręcz mocno dziwić i tylko napędza zainteresowanie mediów i wielu fanów nowinek technologicznych. Co dokładnie przygotowuje Facebook? Dowiemy się zapewne wkrótce…


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.

Od tego tygodnia także reklamy dotyczące technologii blockchain i kryptowalut mogą być ponownie wyświetlane na Facebooku bez uprzedniej zgody. Gigant mediów społecznościowych ogłosił zmianę poprzedniego stanowiska na Facebooku Business 8 maja. To zmiana zeszłorocznej polityki firmy, która obowiązywała ponad rok.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here