Naga MarketsPomimo tego, że 14 października doszło w Genewie, Szwajcaria, do podpisania aktu założycielskiego Stowarzyszenia Libra, które ma odpowiadać za działanie globalnej waluty cyfrowej Libra, jak donosi serwis BBC, żaden z jej członków nie wniósł jeszcze wkładu finansowego w wysokości 10 mln USD, co miało być jednym z warunków przystąpienia do Stowarzyszenia.


Żaden członek Stowarzyszenia oprócz Facebooka nie wniósł wkładu finansowego

O wkładzie finansowym w kwocie 10 mln USD od każdego członka była mowa już od momentu wypuszczenia białej księgo Libry 18 czerwca bieżącego roku. Samo Stowarzyszenie odmówiło komentarza w tej sprawie, zaś jej członkowie poinformowali BBC, iż nie ma oficjalnych zapisów określających termin dokonania wpłaty. Wiadomo też, iż podczas oficjalnej ceremonii podpisania aktu założycielskiego Stowarzyszenia nie poruszano kwestii wkładu finansowego członków. Stąd należałoby wnioskować, iż jedynym podmiotem finansowo zaangażowanym w Stowarzyszenie jest Facebook.

Mark Zuckerberg, CEO Facebooka, w swoich zeznaniach przed Komisją ds. Usług Finansowych przy amerykańskiej Izbie Reprezentantów 23 października, podkreślał, iż Libra ma zapewnić Stanom Zjednoczonym pozostanie liderem finansowym na świecie, przywołując jednocześnie działania Chin mające na celu wprowadzenie emitowanej przez bank centralny waluty cyfrowej powiązanej z chińskim juanem.


Tanie i szybkie wpłaty EUR. Księgowanie max, do 3h! To możliwe dzięki ofercie CoinDeal!  Sprawdź!.


Przywołane przez BBC informacje o braku zaangażowania finansowego ze strony aż 20 spośród 21 członków Stowarzyszenia Libra może budzić obawy związane z tym, czy traktują oni poważnie swój udział w firmowanym przez Facebooka przedsięwzięciu. Kwota wkładu – 10 mln USD, biorąc pod uwagę fakt, iż większość członków to globalne korporacje, nie wydaje się być wygórowana.

Rodzi się przy okazji pytanie czy brak zdecydowanych kroków związanych z finansowym zaangażowaniem w projekt może być powiązany z wcześniejszym wystąpieniem ze Stowarzyszenia siedmiu członków, wśród których znajdowali się potentaci na światowym rynku płatności Visa, Mastercard i PayPal, a także lider na ryku e-commerce eBay. Co prawda wchodzący w skład zarządu Stowarzyszenia David Marcus, zapewniał, iż wspomniane rezygnacje nie będą miały wpływu na całość projektu, jednak rzeczywistość wydaje się przeczyć jego zapewnieniom.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here