Naga MarketsFacebook i Amazon najdroższe w historii. Giganci napędzają wzrosty na Wall StreetAmerykańska giełda odzyskuje siłę po marcowych spadkach wywołanych widmem kryzysu Covid-19. Trzy najważniejsze indeksy amerykańskiej giełdy: DJIA, S&P500 i Nasdaq Comp. w środę zaświeciły się na zielono. Największe spółki technologiczne notują silne wzrosty: Facebook i Amazon osiągają najwyższe notowania w swojej dotychczasowej historii.

  • Indeksy amerykańskich giełd notują w środę kolejne wzrosty.
  • Microsoft, Facebook i Amazon napędzają wzrosty notowań indeksów.
  • Kurs Amazona osiąga kolejne rekordowe wartości chwilowo przebijając w środowych notowaniach 2500 dol.

Facebok, Amazon i Microsoft: giganci technologiczni napędzają wzrosty w USA

Wzrost amerykańskiej giełdy napędzają technologiczni giganci. Microsoft, największa pod względem wartości rynkowej spółka na amerykańskich giełdach o kapitalizacji ponad 1,4 bilionów dolarów, wzrósł wczoraj o 1,39% i zamknął notowania kursem 185,66 dol. Spółka zbliża się do rekordowej wartości 188,70 dol. z 10 lutego 2020 r..

Na szczyty notowań wspiął się natomiast Facebook Inc., przebijając wartości sprzed kryzysu i osiągając najwyższą wartość akcji w historii z ceną zamknięcia 229,97 dol. rosnąc w ciągu sesji o 6,04%. Kurs w pewnym momencie wyniósł aż 231,34 dol. Kapitalizacja Facebooka na ten moment to 665 mld dol.

Amazon zdaje się być jednym z największych wygranych tego kryzysu, przynajmniej do tej pory, notując od początku marca wzrost wartości akcji o ponad 27%. W środowym notowaniu kursu Amazona również testował nowe szczyty przebijając chwilowo 2500 dol. i zamykając sesję na 2497,94 dol. z wzrostem o 1,98% i kapitalizacją 1,25 mld dol.

Amerykańska giełda świeci się na zielono. Amazon na kolejnych szczytach.
Notowania Amazon. Źródło: tradingview.com

– W odpowiedzi na słabe dane za IQ`20 roku prezentowane przez spółkę Target – jedną z największych sieci detalicznych zachęciła inwestorów do kupna akcji nowych technologii m.in. Amazona i Facebooka, które obecnie są najdroższe w historii. Optymizmu nie ostudził nawet protokół z kwietniowego posiedzenia FOMC, który stwierdza, że w drugim kwartale prawdopodobnie gospodarka amerykańska doświadczy spadku aktywności gospodarczej na niespotykaną skalę – twierdzą analitycy BM Alior Bank.

CMC
Koronawirus straszy rynki - wykorzystaj sytuację. 78% rachunków detalicznych CFD odnotowuje straty.
SPRAWDŹ NAS

S&P500 w górę, rozpędzony Nasdaq Comp.

Indeks S&P500 w środę wzrósł o 1,67% do 2971,61 pkt i odzyskał poziomy, które osiągał na przełomie czerwca i lipca 2019 r., a także przebił notowania z początku marca 2020 r.

Amerykańska giełda świeci się na zielono. Amazon na kolejnych szczytach.
Notowania S&P500. Źródło: tradingview.com

Sukcesywnie rośnie także Nasdaq Comp., który już ponad tydzień temu odzyskał wartości z początku marca, a środową sesję zamknął z 2,08% wzrostem. Choć indeks Dow Jones Industrial Average do rekordowych wartości ma jeszcze daleko, to w środę indeks zanotował wzrost o 1,52%.

Początkowy optymizm mogą zburzyć wyniki wskaźnika PMI

Początek tygodnia zdominowany był sentymentami związanymi z powodzeniem wdrożenia szczepionki na koronawirusa. W poniedziałek, giełdy obiegła informacja o pierwszych pozytywnych wynikach testów szczepionki mRNA-1273 opracowywanej przez Moderna Technologies, natomiast wtorek inwestorzy zareagowali na raport twierdzący, że wyniki Moderny wcale nie są takie dobre jak twierdzi spółka. W rezultacie, spółka początkowo wzrosła o 20%, by we wtorek spaść o 10%.

Zobacz również: Donald Trump obwinia Xi Jinpinga o dezinformację. Chiny nie chcą reelekcji Trumpa?

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here