Naga MarketsPoniedziałkowa sesja na Wall Street przyniosła lekkie cofnięcie się kupujących. Nieznacznie traciły wszystkie indeksy notowane na amerykańskich parkietach. Miało to oczywiście przełożenie na konkretne spółki. Mimo tej przeceny nastroje w dalszym ciągu powinny pozostać dobre.

Zapraszam do zapoznania się z trzema wykresami amerykańskich spółek, którymi można handlować za pośrednictwem kontraktów CFD u brokera ACFX.

Pierwszym walorem, na który chciałbym dziś zwrócić uwagę jest FACEBOOK.

FACEBOOK - wykres H1
FACEBOOK – wykres H1

Ten właściciel największego na świecie portalu społecznościowego przejawia ostatnio relatywną słabość względem rynku. Spadki zapoczątkowane 23 kwietnia zostały zatrzymane na wsparciu, które tworzą dołki z 11 i 16 marca. Kupujący nie są jednak w stanie do tej wspory wyprowadzić skutecznego odbicia, co nienajlepiej świadczy o ich możliwościach w tym miejscu. Przebicie minimów z 6 maja może doprowadzić do kolejnej fali wyprzedaży akcji.

Innym ciekawie wyglądającym na wykresie walorem jest HOME DEPONT.

HOME DEPONT - wykres H4
HOME DEPONT – wykres H4

Po bardzo długiej fali wzrostów od 24 lutego spółka znajduje się w korekcie. Piątkowa sesja wywindowała cenę akcji HOME DEPONT w rejon linii średnioterminowego trendu spadkowego. Konsolidacja w tym miejscu zwiększa szanse byków na potencjalne wybicie górą wspomnianego oporu. Jeśliby do tego doszło w niedługim czasie moglibyśmy zobaczyć ceny na maksimach całego trendu wzrostowego.

Ostatnią przygotowaną przeze mnie na dziś spółką jest DU PONT.

DU PONT - wykres H1
DU PONT – wykres H1

Po opuszczeniu konsolidacji, w której cena znajdowała się prawie cały kwiecień został utworzony wierzchołek, który stanowi obecnie najbliższy opór dla kursu. Następnie kurs wykonał ruch powrotny do górnego ograniczenia wspomnianej konsolidacji. Aktualnie cena ponownie znajduje się w okolicach oporu z 28 kwietnia. Kupujący mogą mieć nadzieję, że obecna konsolidacja przerodzi się w skuteczny atak na wspomniany opór. Ustawienie zlecenia kupna powyżej tego poziomu nie powinno być błędem.


Potencjalne zagrania na dziś to cykl powstający przy wsparciu brokera ACFX. Wszystkie opisane w materiale walory znajdują się w ofercie brokera ACFX, a analizy przygotowywane są przy użyciu programu dostępnego po założeniu darmowego konta demo. Natomiast po założeniu konta rzeczywistego możemy liczyć na 30% bonusu!Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here