Naga MarketsFacebook, Google i Mirosoft osiągają rekordowe wyceny na Wall StreetSpółki Big Tech, czyli giganci technologiczni notowani w amerykańskim indeksie Nasdaq biją kolejne rekordy (ATH) w ostatnich sesjach. Akcje Facebooka, Google i Microsoftu zdają się być niedoścignione mimo, iż spółki te mierzą się ze swoimi problemami. Dobry okres dla spółek nadal trwa i to nie tylko największych. Producenci oprogramowania – Oracle oraz sprzętu HP gonią gigantów technologicznych.

  • Podczas ostatnich sesji presja wzrostowa na amerykańskim indeksie utrzymywała się
  • Najsilniejsze spółki – tzw. BigTech nadal rosną wybijając nowe szczyty
  • Najsilniejszymi z nich są Facebook wraz z Microsoftem oraz Google
  • Spółki te są oblężone przez inwestorów, nadal jednak nie ma oznak osłabienia

Spółki wielkiej czwórki BigTechów nadal z presją wzrostową

Amerykański indeks technologiczny – Nasdaq wydaje się być nadal napędzany przez te same spółki od dłuższego czasu. Mowa o najsilniejszych z indeksu spółkach tzw. BigTech czyli między innymi Facebook, Microsoft oraz Google (Alphabet). Podczas ostatniej sesji widać było presję wzrostową, okraszona wybijaniem kolejnych, rekordowych szczytów na tych spółkach.

Te artykuły również Cię zainteresują
Facebook wspiął się o 3,4% do 308,91 dolarów za akcję, tworząc kolejne rekordowe poziomy, mimo nieciekawego okresu dla giganta social-networkingowego. Przypomnijmy, że firma pomimo pozwów z Federalnej Komisji Handlu i 48 stanowych prokuratorów generalnych zarzucających antykonkurencyjne praktyki biznesowe, jak również ostrzeżenia od własnego dyrektora finansowego o spowolnieniu w reklamie cyfrowej, nadal oblegana jst przez inwestorów.

wykres Kurs Facebook 06.04.2021
Kurs Facebook 06.04.2021

Wokół Facebooka toczyć się będzie pewnie niebawem kolejne śledztwo w związku z atakiem i wypłynięciem ze strony danych (numerów telefonów, miejsc zamieszkania i stanowiska) ponad 533 milionów użytkowników a tylko najnowsze w serii kontrowersji firmy.

Just2TradeUzyskaj dostęp do akcji, opcji, futures i obligacji z całego świata poprzez platformę MT5 od brokera Just2Trade.
Szczegóły znajdziesz klikając tutaj.

*Od 74% do 89% rachunków detalicznych CFD odnotowuje straty.

Tymczasem spółka Microsoft, która unikała kontroli antymonopolowej i pozycjonował się jako coraz to silniej w czasie boomu BigTechów, zyskała 2,8% i dotarła do zakresu 249,07 dolarów. Spółka Google – Alphabet również nie odpuszcza, generując wybicie 2225 dolarów za akcję. Wokół spółki również jest głośno, między inny przez pozew Departamentu Sprawiedliwości, jak również dwóch stanowych pozwów. Wykres jednak nie wykazuje żądnych oznak zbytniej troski o dalsze losy spółki oraz toczone batalie prawne.

wykres Kurs Facebook 06.04.2021
Kurs Facebook 06.04.2021

Autor poleca również: 

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: blik — co to jest | notowania ropy naftowej | dax spekulant | dlaczego akcje pgnig spadają | euro kurs |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here