Naga MarketsFacebook: Diem planuje uruchomić pilotażowy program kryptowaluty jeszcze w tym rokuWspierany przez Facebooka projekt cyfrowej waluty Diem może uruchomić swój pierwszy stablecoin w 2021 roku jako program pilotażowy na małą skalę, twierdzi CNBC powołując się na anonimowe źródło. Szwajcarskie stowarzyszenie non-profit The Diem Association nadal zamierza uruchomić pilotażowy projekt stablecoina opartego na dolarze amerykańskim pomimo wcześniejszych problemów regulacyjnych oraz sprzeciwów światowych banków centralnych.

  • Według osoby zaznajomionej ze sprawą, Stowarzyszenie Diem zamierza uruchomić pilotażowy projekt stablecoina powiązanego z dolarem amerykańskim w 2021 roku.
  • Wcześniej znany jako Libra, wspierany przez Facebooka projekt cyfrowej waluty spotkał się z silnym sprzeciwem regulatorów i stracił kilku kluczowych zwolenników i członków zarządu.
  • W tym samym czasie Diem przeszedł całkowitą metamorfozę i obecnie prowadzi rozmowy ze szwajcarskimi regulatorami finansowymi w celu uzyskania licencji płatniczej.

Facebook uruchomi stablecoiny Diem w tym roku? Okrojona wersja projektu Libra

Jeszcze w listopadzie 2020 roku stowarzyszenie ogłosiło swoje plany dotyczące uruchomienia stablecoina opartego na dolarze amerykańskim w styczniu tego roku, jednak od tego czasu minęło już kilka miesięcy, a waluta nadal nie ujrzała światła dziennego.

Te artykuły również Cię zainteresują
Stablecoin Diem jest znacznie zmniejszoną i przemianowaną wersją początkowej wizji Facebooka na globalną walutę cyfrową natywną dla jego platformy (Libra), która miała być powiązana z koszykiem wielu walut tradycyjnych. Problemy regulacyjne spowodowały jednak, że Facebook postanowił zmienić nazwę projektu z Libra na Diem oraz zmodyfikować wstępne zasady działania nowej waluty.

Oryginalna nazwa była związana z wczesną iteracją projektu, która spotkała się z trudnym odbiorem ze strony regulatorów. Dramatycznie zmieniliśmy tę propozycję – komentował w zeszłym roku Stuart Levey, prezes stowarzyszenia Diem z siedzibą w Genewie.

W kryptowaluty możesz inwestować między innymi z brokerem Plus500. Załóż darmowe konto i zacznij trading jeszcze dzisiaj! 

CHCĘ HANDLOWAĆ KRYPTOWALUTAMI

Diem nadal bez licencji płatniczej w Szwajcarii

Ran Goldi, dyrektor generalny First Digital Assets Group, powiedział CNBC, że technologia Diem “zmieniła się dramatycznie w ciągu ostatniego półtora roku z naiwnego blockchaina na wyrafinowaną sieć, która jak widać, próbuje odpowiedzieć na niektóre z wątpliwości regulatorów.” First Digital Assets Group buduje obecnie infrastrukturę dla traderów, aby ułatwić wykorzystanie Diem jako środka płatniczego.

Diem w międzyczasie nadal oczekuje na zatwierdzenie regulacyjne i przyznanie licencji płatniczej od Szwajcarskiej Organizacji Nadzoru Rynku Finansowego. Komentatorzy wypowiadający się dla CNBC pozostają optymistami w tej kwestii. Wśród nich znalazł się prezes firmy analitycznej Chainalysis, Michael Gronager, zdaniem którego „Diem zostanie zaakceptowany w tym roku. Byłaby to stracona okazja, gdyby tak się nie stało”

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: forex waluty | kurs usd | s&p 500 wykres | akcje pgnig cena aktualna | kurs złotego wykres |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here