Naga MarketsIkona Facebook na iOSO tym, że gigant mediów społecznościowych, jakim niewątpliwie jest Facebook planuje wprowadzić na rynek własną kryptowalutę mówi się już od dawna. Teraz pojawiły się jednak doniesienia wskazujące na to, że może się to wydarzyć już całkiem niedługo.


Facebook finalizuje plany uruchomienia własnej kryptowaluty 

Z doniesień BBC wynika, że Facebook chce wkrótce rozpocząć testy swojej kryptowaluty. Nazywać się ona będzie GlobalCoin i służyć będzie przede wszystkim do płatności. Gigant mediów społecznościowych planuje bowiem już w pierwszym kwartale 2020 roku wprowadzić system płatności cyfrowych. Początkowo tyczyć się to będzie jednak tylko kilkunastu krajów.

Te artykuły również Cię zainteresują
Zobacz także: Facebook ma w 3. kwartale br. wyemitować własny token

Według informacji BBC, Mark Zuckerberg spotkał się już w ubiegłym miesiącu z gubernatorem Banku Anglii, Markiem Carneyem w celu omówienia możliwości i ryzyk związanych z uruchomieniem własnej kryptowaluty. Szacuje się, że już tego lata Facebook przedstawi bardziej szczegółowe plany.

Kryptowaluta Facebooka – po co to komu?

Facebook zamierza stworzyć walutę cyfrową, która zapewni bezpieczne i niedrogie sposoby dokonywania płatności niezależnie od tego, czy użytkownicy posiadają konto bankowe czy też nie. W tym celu prowadzone są rozmowy z prowadzone są już rozmowy pośrednikami jak np. Western Union.

Portal społecznościowy, do którego należą WhatsApp i Instagram, ma nadzieję zmienić funkcjonowanie istniejących sieci poprzez przełamywanie barier finansowych, konkurowanie z bankami i zmniejszanie kosztów ponoszonych przez konsumentów. Uważa się także, że Facebook chce zapobiec gwałtownym zmianom wartości coina poprzez powiązanie go z koszykiem ustalonych walut, w tym dolara amerykańskiego, euro i jena japońskiego.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułMarek Rogalski: Juan pozostanie pod presją… 
Następny artykułKomentarz giełdowy – Czy koniec maja to koniec problemów na rynku?
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here