Naga MarketsFacebook, Apple, Alphabet oraz Amazon podadzą wyniki w tym tygodniuS&P 500 czeka interesujący tydzień, w którym swoje wyniki zaprezentuje aż ponad jedna trzecia spółek wchodzących w skład indeksu, w tym najwięksi giganci. Łączne zyski komponentów S&P 500 za III kw. z uwzględnieniem prognoz tych nieopublikowanych na ten moment są znacznie mniejsze niż rok temu.

  • W tym tygodniu swoje raporty finansowe opublikuje aż 186 spółek z S&P 500
  • Jak do tej pory 27% spółek z najpopularniejszego indeksu zaprezentował wyniki za III kw. 2020 r.
  • W czwartek swoje rezultaty przedstawią przedstawiciele grupy FAANG: Facebook, Apple, Alphabet oraz Amazon. Netflix pokazał je już w zeszłym tygodniu.

S&P 500: ponad 1/3 komponentów raportuje wyniki w ostatnim tygodniu października

Wyniki finansowe amerykańskich spółek w październiku nie są na nagłówkach gazet z uwagi na dominację newsów o nowym pakiecie stymulacji fiskalnej, jednak ten tydzień ma szansę przyciągnąć sporo medialnego szumu. Swoje rezultaty w ciągu nadchodzących dni publikuje aż ponad 36% komponentów S&P 500.

Swoje wyniki finansowe zaprezentują w czwartek m.in. Amazon, Apple, Alphabet oraz Facebook. Spółki te łącznie stanowią aż 16% kapitalizacji S&P 500 zatem niespodziewane różnice między prognozami a przedstawionymi wynikami mogą spowodować istotny ruch całego indeksu.

S&P 500: największe załamanie zysków od 11 lat, twierdzą analitycy
Prognoza spadku EPS S&P 500 w III kw. 2020 r. według Credit Suisse Źródło: Credit Suisse

Jak do tej pory łączne zyski komponentów S&P 500 za III kw. 2020 uwzględniając nieopublikowane jeszcze wyniki w III kw. są aż o 16,5% mniejsze niż w analogicznym okresie rok temu. To drugie największe załamanie zysków w S&P 500 od II kw. 2009 r., gdy wyniosły one 26,9%. Gorzej było tylko w zeszłym kwartale, w którym pandemia zebrała spore żniwo.

Największy spadek ma miejsce w sektorze energetycznym, gdzie zysk spadły o 123,6% w ujęciu rocznym. Aż 9 na 11 sektorów w S&P 500 wykazuje spadek zysków w III kw.

Na ten moment wśród raportów finansowych, które zostały opublikowane aż 84% spółek pobiło prognozy analityków. To najwięcej od 2008 roku.

Plus500

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here