Naga MarketsFacebook, spółka należąca do FANG-u, czyli czterech jeźdźców napędzających amerykańską hossę. Od początku roku dała zarobić niespełna 50 procent, natomiast od czasu debiutu ponad 481 proc. Wzrosty są niesamowite, a pomimo tego wszyscy spodziewają się kontynuacji północnego kierunku notowań.

Kondycję finansową spółki można ocenić 10/10. Nie ma do czego się przyczepić, spółka nie posiada żadnego zadłużenia. Marża zysku netto utrzymywana jest na poziomie 41 procent, co jest jednym z lepszych wyników w tej branży. Z kolei patrząc na wskaźniki wyceny możemy być zawiedzeni. Facebook jest bardzo drogą spółką, wskaźnik PE ukształtował się na poziomie 37. Kolejnym zagrożeniem jest jej popularność, inwestorzy obdarzyli ją zbyt dużym zaufaniem, popadli w huraoptymizm, który nigdy nie kończył się dobrze.

Notowania FB, interwał tygodniowyNotowania FB, interwał tygodniowy

Pomimo zagrożeń oraz przewartościowania spółki analiza techniczna mówi „sky is the limit“. Wróżenie korekty w warunkach huraoptymizmu może być nierozsądne. Od połowy 2013 roku do połowy 2017 notowania spółki poruszały się w kanale wzrostowym po czym nastąpiło wybicie górą sugerujące przyspieszenie wzrostów. Kolejnym celem kupujących może być okrągły poziom 180 USD, następnie 190 USD oraz 200 USD. Z drugiej strony gdyby doszło do korekty, to najbliższe wsparcie wyznacza krótkoterminowa linia trendu wzrostowego oraz górne ograniczenie kanału wzrostowego.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here