Naga MarketsF20 kontynuuje odbicie, uwaga inwestorów skupi się dziś na posiedzeniu EBCO ile poprzednie tygodnie były nudne, to bieżący tydzień wynagradza inwestorom dawką emocji. W trakcie wczorajszej sesji notowania kontraktów terminowych kontynuowały wtorkowe odbicie i prawie w całości zatarły złe wrażenie z sesji poniedziałkowej. Kurs wystartował na plusie 0,36% z pułapu 2203, po czym byki pokierowały sesją.

Notowania FW20 rosły przez niemal całą wczorajszą sesję

Notowania kontraktów rosły praktycznie przez całą sesję, ustanawiając maksimum na 2235 +1,82% w ostatniej godzinie handlu. Samo zamknięcie wypadło na pułapie 2227 +1,46%, przy wolumenie obrotu odbudowującym się do prawie 16 tys. sztuk (wzrost o prawie 1/3). Dobre nastroje na GPW były efektem poprawy sentymentu na rynkach bazowych.FW20 w układzie dziennym
FW20 w układzie dziennym
FW20 w układzie 60-minutowym
FW20 w układzie 60-minutowym

Wczorajsza sesja potwierdziła powrót kursu do lokalnej konsolidacji a bykom udało się zażegnać nieoczekiwany lokalny kryzys determinacji. Notowaniom FW20 sprzyja strefa wsparcia 2158-92 oraz linia trendu wzrostowego, która znajduje się w tym rejonie. Kurs może zatem nadal falować w konsolidacji z opcją na ponowny test jej górnej bandy w rejonie 2261-72. Strona kupująca będzie musiała jednak postawić „kropkę nad i” i pokonać poniedziałkową lukę podażową, której górny zakres znajduje się na 2234 i wyznacza najbliższy opór.

Dziś uwaga inwestorów nakierowana będzie na posiedzenie EBC i informacje płynące z niego, które podane zostaną na późniejszej konferencji prasowej. Z kolei jutro opublikowane zostaną wstępne lipcowe wskaźniki PMI w przemyśle i usługach w głównych gospodarkach, co z pewnością będzie interesować rynki.

Autor: Tomasz Kolarz

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: pgnige akcje | wartość złotówki | cyfrowy polsat akcje | kernel akcje | złoty polski kurs | pgn akcje | warren buffett |Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here