Naga MarketsExxon Mobil poinformował o niższych niż oczekiwano wynikach wypracowanych w drugim kwartale bieżącego roku. Powodem są oczywiście spadki cen ropy o połowę, co miało niebagatelny wpływ na największą na świecie spółkę handlująca czarnym złotem.

Zysk z działalności poszukiwawczo-wydobywczej był słabszy niż 2 mld dolarów, a więc ostro w dół w porównaniu do ubiegłego roku, gdzie zanotowano profit w wysokości 7,9 mld USD.

Akcje spółki spadły o 2% do 81,40 USD przed otwarciem. Później było już tylko gorzej, zaliczyły nowy dołek na poziomie $78,95, a w chwili pisania tego artykułu oscylowały w granicach minimum z 28 lipca br.

3-dniowy wykres akcji spółki Exxon Mobil
3-dniowy wykres akcji spółki Exxon Mobil

Jeśli mowa o cenach ropy, to te w pierwszym kwartale spadły o ponad 40% w porównaniu do zeszłego roku, co było spowodowane rosnącymi zapasami tego surowca na świecie, a także spowolnionym popytem ze strony Chin.

Exxon z siedzibą w Irving w stanie Teksas zakomunikował, iż w pierwszym kwartale zarobił 4,2 mld dolarów lub 1 USD na akcję. Jeśli porównamy ten wynik do ubiegłorocznego, a mianowicie 8,8 mld USD lub 2,05 USD na akcję to faktycznie nie wygląda on najlepiej.

Analitycy z Thomson Reuters I/B/E/S spodziewali się średnio zysku w wysokości $1,11 na akcję. Z kolei wydobycie ropy i gazu wzrosło o 3,6% do 4 mln baryłek dziennie.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here