Naga MarketsExxon Mobil to największa spółka naftowa w Stanach Zjednoczonych. Notowania jej akcji są silnie skorelowane z cenami ropy, które w ostatnim czasie ulegają dużej zmienności. Dlatego też Exxon Mobil, tak jak jego konkurenci, dokonuje restrukturyzacji swojej działalności, a nadchodząca publikacja wyników finansowych za II kwartał może okazać się kluczowa dla przyszłości tego koncernu.


W I kwartale 2016 roku zyski spółki zanurkowały do najniższego poziomu od 1999 roku. W ujęciu rok do roku zysk spadł aż o 63% do 1.81 mld USD, czyli 0.43 USD na jedną akcję. Szczególnie słabo wypadły wyniki związane z eksploracją i wydobyciem ropy. Tutaj zanotowano stratę rzędu 76 mln USD, podczas gdy poprzednio osiągnięto zysk równy 2.86 mld USD, co jest oczywiście głównie pochodną spadających cen ropy naftowej. Rynek oczekuje, że Exxon Mobil zaraportuje w II kwartale skorygowany zysk na akcję na poziomie 0.63 USD, co byłoby znaczącą poprawą w stosunku do poprzedniego sprawozdania finansowego.

Inwestowanie w Exxon Mobile oraz kilkadziesiąt innych spółek możliwe jest teraz dzięki AKCJOM SYNTETYCZNYM. Sprawdź czym różnią się od standardowych kontraktów CFD!

Exonn Mobil na wykresie D1
Exonn Mobil na wykresie D1

Patrząc czysto od strony analizy technicznej wydaje się, że może nastąpić poważniejsza korekta w notowaniach akcji spółki. Obecne ceny walorów Exxon Mobil znajdują się w okolicy swoich szczytów sprzed kryzysu finansowego. Co prawda w latach 2013-2014 były one notowane jeszcze wyżej, ale pamiętajmy, że wtedy sytuacja na rynku ropy była diametralnie różna. Jeśli obecna świeca tygodniowa zamknie się w aktualnym kształcie, będzie to oznaczać największy spadek na tym interwale od momentu odbicia od dołków ze stycznia. W przypadku wybicia dołem trendu wzrostowego, możliwe że zobaczymy ponowny test strefy wsparcia znajdującej się w pobliżu 70 USD.

Wszystkie analizy przygotowywane przez zespół X-Trade Brokers dla portalu Comparic.pl możesz śledzić pod tym linkiem!Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here