Naga MarketsWielu analityków przewiduje, że obecny rok będzie dobrym okresem dla amerykańskich spółek z sektora energetycznego. Porozumienie OPEC ws. ograniczenia produkcji ropy pchnęło ceny surowca powyżej poziomu 50 USD za baryłkę, co pozwala koncernom naftowym z większym optymizmem patrzeć w przyszłość. Co więcej, nowa administracja w Białym Domu powinna wspierać tradycyjny przemysł energetyczny.


Załamanie rynku surowcowego w połowie 2014 roku pchnęło notowania spółek energetycznych w okolice minimów z końcówki ubiegłej dekady. Minione 12 miesięcy było bardzo burzliwe w wykonaniu Exxon Mobil. Akcje koncernu podążając za cenami ropy, zameldowały się nawet poniżej poziomu 72 USD. Kolejne miesiące przyniosły spore odreagowanie, jednakże nie obyło się bez korekty. Kluczowym oporem jest linia średnioterminowego trendu spadkowego.

Te artykuły również Cię zainteresują
Po raz ostatni notowania spółki przetestowały ten poziom w połowie grudnia – po tym momencie nastąpiły spadki, które są częściowo uzasadnione przez odejście jej prezesa, Rexa Tillersona, do administracji Donlada Trumpa. Obecnie obserwujemy krótkoterminową konsolidację w okolicy poziomu 85 USD. Niemniej jednak kluczowe wsparcie wypada nieco niżej, czyli w pobliżu 82,70 USD. Wyraźnie widać, że rynek wyczekuje publikacji wyników koncernu za IV kwartał. W przypadku poprawy sentymentu inwestorów wobec Exxon Mobil można spodziewać się próby re-testu linii trendu. Co więcej, prawdopodobnie doszłoby do zawiązania się złotego krzyża – 50-dniowa średnia (kolor czarny) musiałaby wznieść się ponad 200-dniową średnią kroczącą (kolor żółty) – co ewidentnie świadczyłoby o przejęciu inicjatywy przez stronę popytową. W przeciwnym przypadku powinniśmy zobaczyć ruch w stronę najbliższej strefy wsparcia.

Inwestuj w realizację wzrostów lub spadków zagranicznych spółek – sprawdź ofertę akcji syntetycznych i czym różnią się od normalnych CFD!

Exxon Mobil opublikuje wyniki za ostatnie trzy miesiące ubiegłego roku we wtorek przed startem notowań na nowojorskiej giełdzie. Spółka ma zaraportować zysk na jedną akcję (EPS) na poziomie 73 centów, czyli o 13% więcej niż w analogicznym okresie 12 miesięcy temu. Przychody mają natomiast wzrosnąć o 5% r/r do poziomu 62,45 mld dolarów.

Wszystkie analizy przygotowywane przez zespół X-Trade Brokers dla portalu Comparic.pl możesz śledzić pod tym linkiem!Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here