Naga MarketsPo tym, jak w sierpniu pojawiły się informacje o aresztowaniu przez chińską policję twórców Plus Tokena – portfela, który dzięki rzekomemu zastosowaniu sztucznej inteligencji i funkcji arbitrażu miał pomnażać zdeponowane w nim kryptowaluty, zapewniając zyski na poziomie 8-16% plus premie w ramach systemu poleceń, mogło by się wydawać, że dni Cloud Tokena, sprawiającego wrażenie nieudolnego klona Plus Tokena, są policzone. Tymczasem pod koniec września pojawił się Exxa Wallet, ochrzczony bratem bliźniakiem Cloud Tokena. Czy oznacza to, że „czarodziejskie portfele” mają się dobrze, czy też przeciwnie – że możemy spodziewać się rychłego exit scamu?


Exxa Wallet – „hit” tegorocznej jesieni

W dniu 19 września na kanałach YouTube speców od MLM oferujących różnego rodzaju programy do szybkiego wzbogacania się za pomocą kryptowalut, pojawiły materiały o nowym „portfelu do pomnażania kryptowalut” zwanym Exxa Wallet, którego oficjalna premiera miała się odbyć w Singapurze 29 września. Jednak zamiast zupełnie nowego produktu, okazuje się, że mamy do czynienia z lekko przerobioną wersją Cloud Tokena. Nawet szata graficzna jest podobna, niezmieniony pozostał także rozbudowany do granic śmieszności program afiliacyjny złożony z aż 21 poziomów.

Te artykuły również Cię zainteresują
Rozbudowany program poleceń w Exxa Wallet skopiowany z Cloud Token.

Exxa ma być, jak przeczytamy na oficjalnej stronie internetowej „platformą do zarządzania majątkiem na blockchainie – wszystko w jednym miejscu”. Oprócz portfela oferowany jest bliżej nieokreślony program edukacyjny – Cyfrowa Akademia Exxa, gdzie można „uczyć się zarabiając” (learn as you earn) oraz ma ona rzekomo wprowadzić użytkowników do świata kryptowalut i blockchaina, jednak brak jest szczegółowych informacji na ten temat. Z kolei dzięki usłudze EXXA Travel będzie można podróżować za pomnożone kryptowaluty po całym świecie – podobno za stawki niższe niż w internetowych biurach podróży dzięki specjalnym kontaktom z organizatorami imprez. Jako przykłady podano zwiedzanie winnic w Burgundii, safari w Botswanie czy rejs na Bahamach. Są to jednak tylko krótkie opisy, bez jakichkolwiek konkretów.

Kolejny super bot, tym razem DEVO+

Podobnie jak w Cloud Tokenie, głównym elementem systemu Exxa jest „super zaawansowany bot”, zwany tym razem DEVO+, który w naszym imieniu pomnaża nasze kryptowaluty, zapewniając średnio 6% zysku miesięcznie, nie tylko wykorzystując do tego algorytmy oraz sztuczną inteligencję, ale dodatkowo także wskaźniki analizy technicznej takie jak takich jak średnie kroczące, MACD, RSI, linie trendu oraz „fale”. Przy takich parametrach blado wypadają systemy tradingowe stosowane przez najlepsze fundusze hedgingowe.

Mamy rzecz jasna także blockchain czwartej generacji, choć nijak pasują do niego tokeny Exxa, w których użytkownicy mają wypłacane swoje zyski. I tutaj wyobraźnia twórców projektu poszła jeszcze dalej, gdyż codzienne naliczenia nazywają oni Airdropami, co stanowi zupełne pomieszanie pojęć, gdyż airdropy odnoszą się do akcji promocyjnych, w których niewielkie ilości kryptowaluty rozdawane są co jakiś czas, żeby zachęcić potencjalnych użytkowników do jej stosowania.

Twórcy projektu oraz tajemniczy Ronald Aai

Twórcami projektu, według oficjalnej strony, są Danny Pang o którym wiadomo tylko, że działał w sprzedaży i jest przedsiębiorcą. Drugi współzałożyciel – Francis Aw, według profilu z bogatym doświadczeniem w IBM w Singapurze, Motoroli, podobno prowadził trzy firmy z branży hi tech, oraz Gregory Ang – założyciel stacji GangTV, pracował w Discovery Channel, Hallmark Channel i wielu innych stacjach. Jednak w internecie nie znajdziemy informacji na temat żadnego z nich. To co przykuwa natomiast uwagę to słabej jakości zdjęcia rzekomych twórców Exxa Wallet – czyżby, tak jak to miało w przypadku pierwszej wersji białej księgi (white paper) Cloud Tokena, wykorzystano zdjęcia przypadkowych osób?

Zdjęcia twórców Exxa Wallet – czy przedstawiają one prawdziwe osoby?

Skoro Exxa jest „bratem bliżniakiem” Cloud Tokena, należałoby sądzić, że prawdziwym twórcą obu projektów jest Ronald Aai. Jak wynika z opisu zamieszczonego na stronie internetowej Cloud Tokena, posiada on wieloletnie doświadczenie z zakresu mediów społecznościowych, płatności, portfeli mobilnych, telefonów komórkowych, systemów IOT oraz technologii blockchain i rzekomo pracował dla Samsunga i Huawei a także przez 10 lat w malezyjskim ministerstwie obrony. Wiadomo natomiast, że Ronald Aai istnieje, o czym świadczą filmy na YouTube, w których prezentuje działanie Jarvisa, a także jego niedawna wizyta w Polsce.

Ronaldowi Aai zaczynają kończyć się pieniądze?

Tak jak Cloud Token sprawia wrażenie bardziej nieudolnej wersji Plus Tokena, podobnie Exxa wygląda na pośpiesznie przygotowanego klona Cloud Tokena. Zdaniem youtubera – Juliana Leathy’ego, który w swoich materiałach recenzuje tego typu podejrzane projekty, Exxa będzie działał krócej, niż Cloud Token i samo powstanie nowego portfela może świadczyć o tym, że Ronaldowi Aai zaczynają kończyć się pieniądze.

To co zwraca uwagę, to sposób przedstawiania Exxa przez polskich youtuberów, którzy prezentują ryzykowny produkt oparty na marketingu sieciowym jako „portfel do przechowywania kryptowalut” – niedoświadczona osoba może odnieść wrażenie, że ma do czynienia z recenzją sprawdzonego rozwiązania typy Exodus czy Jaxx. Ponadto pomimo tego, że o twórcach Exxa nie znajdziemy informacji w materiałach innych niż materiały marketingowe, osoby promujące projekt podają, że przekonała ich do niego “transparentność jego twórców”.

Jednak najlepsze podsumowanie tego, czym tak naprawdę jest Exxa daje wypowiedź jednego z youtuberów prezentującego projekt, który stwierdza, iż „Na parę miesięcy można wykorzystać i sobie dorobić. [..] Myślę, że przez kilka miesięcy możemy tu sobie razem pozarabiać.”Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

1 KOMENTARZ

  1. Część ciemnego narodu nic sie k….nie nauczyła po futurenetach, dascoinach i innych badziewiach polecanych przez kilku cwaniaczków z youtuba pokroju Paciorka, Żukiewicza i tego jego przyj…..go przydupasa Bartusia, u którego oczy szukają rozumu… Co jeszcze musi się stać, aby naród zmądrzał i nie inwestował w takie scamy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here