Naga MarketsHuobi, jedna z największych na świecie giełd kryptowalut, poinformowała, że ​​zaprzestała otwierania nowych kont dla użytkowników z Chin kontynentalnych. Dzieje się to po tym, jak Ludowy Bank Chin (PBoC) w piątek uznał wszelkie działania związane z wirtualnymi walutami za nielegalne i zaatakował zagraniczne giełdy świadczące usługi użytkownikom z kontynentu. Kurs BTC/USD nieznacznie wzrasta w poniedziałek w okolice poziomu 44 000 USD.

  • Giełda Huobi poinformowała, że do północy 31 grudnia 2021 r. stopniowo wycofa istniejące konta użytkowników z Chin kontynentalnych
  • Rejestracja kont w Binance przy użyciu chińskich numerów telefonów komórkowych została zablokowana
  • Władze drugiej co do wielkości gospodarki na świecie od dawna martwią się wpływem monet cyfrowych na stabilność finansową
  • Więcej podobnych i ciekawych artykułów znajdziesz na stronie głównej Comparic.pl

Chiny: Władze intensyfikują represje przeciwko kryptowalutom

Ludowy Bank Chin ogłosił w piątek, że wszystkie działania związane z wirtualnymi walutami są nielegalne, w tym handel. Chiński bank centralny dąży również do zablokowania zagranicznych giełd świadczących usługi użytkownikom z Chin kontynentalnych.Giełda Huobi poinformowała w niedzielę, że zakończy rejestrację kont dla nowych użytkowników z Chin kontynentalnych. Firma będzie również stopniowo wycofywać istniejące konta użytkowników z Chin kontynentalnych do północy 31 grudnia 2021 r.

Tymczasem Binance, jedna z największych na świecie giełd kryptowalut, poinformowała, że ​​rejestracja kont przy użyciu chińskich numerów telefonów komórkowych jest teraz zablokowana. Aplikacja Binance nie jest już dostępna do pobrania w Chinach.

Binance bardzo poważnie traktuje swoje zobowiązania dotyczące zgodności i zobowiązuje się do przestrzegania lokalnych wymogów regulacyjnych, gdziekolwiek prowadzimy działalność – oświadczył rzecznik prasowy.

W tym roku władze chińskie zintensyfikowały represje przeciwko kryptowalutom, których celem są górnicy i handel wirtualnymi walutami. Jednak twarde stanowisko Chin w sprawie kryptowalut nie jest niczym nowym. Władze drugiej co do wielkości gospodarki na świecie od dawna martwią się wpływem monet cyfrowych na stabilność finansową.

W 2017 r. Chiny zamknęły lokalne giełdy kryptowalut i zakazały tak zwanych początkowych ofert monet (ICO), sposobu na zbieranie pieniędzy dla firm kryptograficznych poprzez emisję cyfrowych tokenów.

W wyniku tego wiele chińskich giełd kryptowalut przeniosło się za granicę. Jednak nadal istnieją luki, które pozwalają handlowcom z Chin kontynentalnych kupować i sprzedawać waluty cyfrowe na zagranicznych giełdach.

invest

W kryptowaluty możesz inwestować między innymi z brokerem Plus500. Załóż darmowe konto i zacznij trading jeszcze dzisiaj! 

CHCĘ HANDLOWAĆ KRYPTOWALUTAMI

Bitcoin (BTC) dociera do 44 000 USD w poniedziałek

Notowania BTC/USD spadły w weekend do niskiego poziomu 40 800 USD, tuż nad wrześniowym dołkiem 39 573 USD. Dopóki kurs utrzymuje się powyżej wsparcia 42 000 USD trend wzrostowy powinien być kontynuowany z celem na opór 47 555 USD i lokalne maksimum 52 924 USD. Z drugiej strony dopiero trwały spadek poniżej dołka 39 573 USD może doprowadzić do utworzenia silnego impulsu z celem na okrągły poziom 30 000 USD.

Kurs BTCUSD na interwale dziennym, tradingview
Kurs BTCUSD na interwale dziennym, tradingview

Zobacz również:Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here