Naga MarketsDzisiaj analiza dwóch spółek, które były w czołówce najbardziej zyskujących na wczorajszej sesji. Exillon Energy oraz Resbud.

Spółka jest niezależnym producentem ropy naftowej, została założona na Wyspie Man i prowadzi działalność w dwóch regionach roponośnych w północnej Rosji – Timan Pechora i zachodniej Syberii. Grupa rozbudowuje dwa rodzaje aktywów, które mogą być w znacznym stopniu ulepszone w ciągu następnych 2–5 lat. Grupa planuje zwiększyć poziom produkcji i zasobów poprzez m.in. wiercenia rozpoznawcze i badawcze, optymalizację produkcji, ocenę formacji i modelowanie podpowierzchniowe.


Spóka po mocnych spadkach dotarła do długoterminowej strefy wsparcia, z której wyprowadzone zostało mocne odbicie. Akcje Exillon drożały wczoraj prawie o 15%, należy przyglądać się spółce czy odbicie okaże się trwałe, czy jest tylko chwilowe.

Resbud SA jest jedną z największych firm budowlanych płd-wsch. Polski. Przedmiotem działalności spółki jest budownictwo ogólne i inżynieria lądowa oraz produkcja masy betonowej. Specjalizuje się w budownictwie mieszkaniowym, przemysłowym, użyteczności publicznej (w tym centra sportowe, baseny, centra handlowe i logistyczne). Zleceniodawcami dla spółki są zakłady przemysłowe, instytucje budżetowe i urzędy gminne.


Resbud wybił się z trwającego od ubiegłego roku marazmu, ruchu bocznego. Na wykresie można zaobserwować bardzo dynamiczne wybicie, zmierzające do strefy bardzo istotnego oporu. Wydaje się, że teraz lepiej poczekać i obserwować zachowanie kursu w rejonie wspomnianego oporu. Jego pokonanie byłoby niezwykle silnym sygnałem kupna, tym bardziej że na tle historycznym kurs spółki jest na dość niskim poziomie.Bezpłatne analizy spółek z GPW na zamówienie – wpisz interesującą Cię spółkę w temacie: Analizy spółek z GPW na zamówienie , a specjalnie dla Ciebie wykonamy jej analizę.

Interesujesz się giełdą lub inwestujesz w akcje spółek z GPW – teraz akcje polskich spółek mają swoje miejsce na forum: CFD na akcje polskie Zachęcamy do dyskusji.

Pozdrawiam Łukasz Nowacki.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułSukces popytu na FTSE100
Następny artykułCredit Agricole odradza kupowanie EUR/USD.
lukasz nowacki
Aktywny inwestor i spekulant od 2010 roku, głównie na rynkach akcyjnych i walutowych. Zwolennik prostych metod opartych o przewagę statystyczną. Autor licznych analiz, wywiadów i opracowań dla portalu Comparic.pl. Pomysłodawca i organizator odbywającego się od wielu lat konkursu Liga Traderów. Prelegent licznych konferencji dla inwestorów m.in. Ogólnopolskiej Konferencji Biznesu i Nowych Technologii NetVision, łódzkiej konferencji StratoTrade czy inicjatyw studenckich np. „Gry Giełdowej” Koła Naukowego Inwestor z Łodzi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here