Naga MarketsExcellence zwiększył zysk netto o 271% r/r, przychody - o 4,7% r/r w 2020 r.Producent soków i napojów Excellence odnotował 402,7 tys. zł zysku netto w 2020 r., co oznacza wzrost o 271% r/r, podała spółka. Przychody wzrosły w tym okresie o 4,7% r/r do 48,5 mln zł.

Excellence zwiększył swój zysk netto i uzyskał dofinansowanie z funduszy UE

Ponadto Excelence uzyskał dofinansowanie z funduszy UE w wysokości blisko 200 tys. zł na realizację projektu wdrożenia zmian w zarządzaniu procesem produkcji. Projekt będzie realizowany do czerwca 2021 r. i będzie zawierał analizę obecnego stanu procesów i procedur, a następnie zostanie zoptymalizowany w trakcie wdrożenia zmian zgodnych z filozofią Lean Manufacturing (koncepcja zarządzania procesem produkcji oparta na zasadach i narzędziach systemu produkcyjnego, który przyczynił się do rynkowego sukcesu Toyoty). Dzięki Lean firma uzyska zwiększenie marży, podano także.

Te artykuły również Cię zainteresują
“W 2020 roku wykorzystaliśmy wszystkie szanse rynkowe – i to widać zarówno we wzroście produkcji, sprzedaży i wyników finansowych. Od początku pandemii bardzo szybko uruchomiliśmy produkcję preparatów biobójczych – co pozwoliło nam utrzymać ciągłość produkcji i handlu w trudnym okresie pełnego lockdownu. Od października sprzedawaliśmy także pod marką Excellent Test sprowadzane z USA szybkie testy na obecność koronawirusa. Od kilku lat prowadzimy ambitny plan rozwoju zarówno zaplecza produkcyjnego, oferty produktowej, jak i wchodzenia w nowe segmenty oraz na nowe rynki geograficzne. Wyniki za 2020 rok pokazują wyraźne efekty tej strategii. W 2021 roku rozszerzyliśmy działalność o obszar suplementów diety, kupując 51% udziałów w spółce Health Medica, inwestujemy w rozwój e-commerce, sfinalizowaliśmy też bardzo atrakcyjną umowę z Jeronimo Martins. Mamy na agendzie kolejne wyzwania, planujemy też przeniesienie notowań na rynek regulowany GPW” – powiedział prezes Excellence Dariusz Polinceusz, cytowany w komunikacie.

Excellence jest jednym z największych polskich producentów syropów. Produkuje także soki, suplementy diety oraz produkty biobójcze. Spółka eksportuje swoje produkty także do Niemiec, Holandii, Czech, na Białoruś i Ukrainę, Litwę, Łotwę i do Estonii. Asortyment jest dostępny również w Wielkiej Brytanii, Stanach Zjednoczonych i Kanadzie. W styczniu 2021 roku zarząd Excellence podjął decyzję o rozpoczęciu działań zmierzających do przeniesienia notowań akcji spółki z NewConnect na rynek regulowany GPW.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here