Naga MarketsBill Harris, ex-prezes PayPal, źródło: YouTube

Bitcoin będzie nadal spadać, ponieważ “nie ma w nim żadnej wartości”, powiedział CNBC we wtorek były prezes PayPal, Bill Harris.

Główne zarzuty wobec BTC

“Każdy wyznawa bitcoina [twierdzi], że jest szybki, skalowalny, wydajny, bezpieczny, globalnie akceptowany i użyteczny – to nie wszystko”, powiedział Harris podczas audycji “Fast Money” prowadzonej przez CNBC.

Harris, który jest również założycielem Personal Capital Corporation, po raz pierwszy wypowiadał się negatywnie na temat rynku kryptowalut w kwietniu, wkiedy nazwał tokeny kryptograficzne “kolosalnym systemem pump and dump”. W wtorek dodał natomiast, że wartość BTCbędzie się nadal zmniejszać, aż do momentu, gdy “w końcu stanie się dużo bliższa zeru”.

“Mamy cyfrowe waluty. Mamy też waluty tradycyjne, które są bardziej stabilne, szerzej akceptowane i mają wartość wewnętrzną. Oprócz jena i dolara nie potrzebujemy nic więcej” – komentował Harris.

Zmienność główną bolączką?

Główne obawy byłego prezesa ds. technologii finansowych dotyczące bitcoin obejmują powolnego czasu transakcji, wyzwania skalowalności i zmienności, która “sama w sobie czyni kryptowalutę bezużyteczną jako mechanizm płatniczy i absurdalną jako magazyn wartości”.

W 2017 roku Bitcoin wzrósł o ponad 1300 procent do prawie 20 000 dolarów, a następnie stracił połowę swojej wartości w ciągu pierwszych trzech miesięcy 2018 roku. We wtorek, po raz pierwszy od czerwca, Bitcoin obniżył się poniżej 6.000 dolarów.

Niektórzy entuzjaści rynek przypisują ostatnie spadki najnowszej decyzji amerykańskiego regulatora finansowego. W dniu 7 sierpnia SEC podjęła decyzję w sprawie VanEck SolidX Bitcoin Trust ETF, po tym jak w dniu 26 lipca odrzuciła oddzielny wniosek złożony przez Camerona i Tylera Winklevossów.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here