Naga MarketsPrezes BitMEX, Arthur Hayes
Były prezes BitMEX, Arthur Hayes

Były prezes giełdy kryptowalutowej BitMEX Arthur Hayes oddał się we wtorek w ręce władz amerykańskich na Hawajach, sześć miesięcy po tym, jak prokuratorzy federalni po raz pierwszy postawili zarzuty przeciwko niemu i trzem innym członkom kierownictwa BitMEX.

  • Hayes nadal pozostaje aktywnym komentatorem sytuacji na rynku kryptowalut
  • Ostatnio stwierdzał, że gdy sytuacja na rynku obligacji unormuje się, bitcoina mogą czekać spadki
  • Hayes podobnie jak jego prawnicy nie uznaje win BitMEX i będzie dążył do ugody z amerykańskim systemem sprawiedliwości

Hayes oddał się w ręce władz. Sprawa BitMEX w końcu znajdzie zakończenie?

W oświadczeniu, prawnicy Hayesa opisali mieszkańca Singapuru jako “przedsiębiorcę, który został niesłusznie oskarżony o przestępstwa, których nie popełnił”.

Te artykuły również Cię zainteresują
– Pan Hayes dobrowolnie pojawił się w sądzie i oczekuje walki z tymi nieuzasadnionymi zarzutami – dodano.

Hayes został zwolniony po wpłaceniu kaucji w wysokości 10 milionów dolarów w oczekiwaniu na przyszłe postępowanie w Nowym Jorku.

Prawnicy Hayesa zaproponowali jego wydanie na Hawajach w zeszłym miesiącu. Rozmowy koncentrowały się wokół potencjalnego zwolnienia Hayesa pod warunkiem wpłacenia kaucji w wysokości 10 milionów dolarów, zatrzymania paszportu na podróże między Singapurem a Stanami Zjednoczonymi oraz zrzeczenia się ekstradycji, na które zgodziły się obie strony.

W kryptowaluty możesz inwestować między innymi z brokerem Plus500. Załóż darmowe konto i zacznij trading jeszcze dzisiaj! 

CHCĘ HANDLOWAĆ KRYPTOWALUTAMI

Reprezentacja Hayesa rozpoczęła rozmowy z rządem amerykańskim po tym, jak jego akt oskarżenia został ujawniony w październiku 2020 roku.

Rząd zarzuca Hayesowi, współwłaścicielom BitMEX Benowi Delo i Gregowi Dwyerowi oraz byłemu CTO BitMEX Samuelowi Reedowi naruszenie ustawy o tajemnicy bankowej poprzez nieutrzymywanie odpowiednich zabezpieczeń przed praniem brudnych pieniędzy i nieuniemożliwienie mieszkańcom USA dostępu do giełdy, mimo że firma nie była zarejestrowana w Commodity Futures Trading Commission (CFTC).

Reed został aresztowany w październiku, natomiast Delo dobrowolnie poddał się władzom w Nowym Jorku w zeszłym miesiącu, przy czym obaj nie przyznali się do winy i zostali zwolnieni za kaucją. Dwyer pozostaje na wolności, jednak jego prawnicy twierdzą, że powiadomili rząd Stanów Zjednoczonych o miejscu pobytu Dwyera i zamiarze walki z zarzutami przeciwko niemu.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułImage Power już dziś zadebiutuje na NewConnect!
Następny artykułDzisiaj debiut na NewConnect kolejnej spółki ze stajni PlayWay – Image Power
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here