Naga MarketsmanipulacjaSolidus Labs ogłosiła dziś ukończenie rundy inwestycyjnej o wielkości 3 milionów dolarów, kierowanej przez Hanaco Ventures z Izraela. W finansowaniu wzięły również udział spółki capital ventures z siedzibą w Berlinie, Global Founders Capital GmbH oraz aniołowie biznesu, David Krell i Norman Sorensen.

Solidus oferuje platformę monitorującą handel cyfrowymi aktywami. Firma założona została w 2017 roku przez byłych inżynierów Goldman Sachs, Asafa Meira i Praveena Kumara. Celem działalności firmy jest promowanie cyfrowych aktywów wśród instytucji oraz powszechna adaptacja kryptowalut poprzez oferowanie technologii wspierających integralność transakcyjną i zapewniających zgodność.

Do klientów Solidus Labs należą giełdy, brokerzy oraz fundusze hedgingowe z Europy, USA i Izraela.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.

Przestarzałe platformy nadzoru giełd

Inwestycja ma na celu poszerzenie kompetencji firmy odnośnie inżynierii i uczenia maszynowego, a także zwiększenie zespołów sprzedaży, marketingu i obsługi klienta, w celu dalszego rozwoju platformy.

Firma Solidus podała w oświadczeniu, że giełdy kryptowalut w dużej mierze korzystają z “przestarzałych” platform nadzoru transakcyjnego, które mogą dobrze działać w przypadku walut fiducjarnych, ale nie są dobrze dostosowane do świata krypto. Co więcej, tradycyjne rozwiązania nie są w stanie “w wystarczającym stopniu zaspokoić” potrzeb operacyjnych i regulacyjnych rynku kryptowalut, stwierdził założyciel i CEO Solidus, Asaf Meir.

Zobacz również: Milenialsi bardziej wierzą w krypto niż w tradycyjne rynki, pokazuje ankieta

“Nasz system monitorowania oparty na uczeniu maszynowym jest w stanie nieustannie uczyć się nowych wzorców i ujawniać nowe schematy manipulacji lub furtki do tych manipulacji. Pozwala reagować lepiej w momencie, gdy dochodzi do zdarzenia, zamiast działać wstecznie” – dodał Meir.

Firma poinformowała, iż internetowy system nadzoru jest już wdrożony u klientów. Dodatkowo, Solidus pochwalił się 30-procentową redukcją liczby fałszywych trafień oraz analizowaniem formacji transakcyjnych i sygnalizowaniem anomalii w czasie rzeczywistym. tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here