Naga MarketsByły inżynier przedsiębiorstwa przemysłu kosmicznego SpaceX, uruchomił to, co jego zdaniem jest publiczną cyfrową giełdą kryptowalutową z narzędziami i usługami oczekiwanymi od standardu instytucjonalnego. Giełda o której mowa została opracowana przez LXDX z siedzibą na Malcie i prowadzona jest przez Joshuę Greenwalda.


Twórca platformy uważa, że istniejące giełdy kryptowalut są upośledzone przez brak dostępu do płynności, niedostateczne bezpieczeństwo cybernetyczne oraz rozdrobnienie rynku, które odstraszyło potencjalnych inwestorów.

Giełda LXDX będzie miała na celu rozwiązanie tych problemów poprzez zapewnienie niektórych funkcji wykorzystywanych przez profesjonalnych i instytucjonalnych inwestorów. Obejmuje to wszystko, od handlu algorytmicznego do dark pools i od inteligentnego routingu do małych opóźnień.

Nie wiadomo jeszcze, czy platformy takie jak LXDX i inne, które dążą do wprowadzenia cech rynku hurtowego do świata walut wirtualnych, zdołają zapewnić wystarczającą płynność i zarządzać każdą potencjalną zmiennością. Wiadomo jednak, że LXDX nie realizuje swojego przedsięwzięcia samodzielnie. Giełda współpracuje bowiem z amerykańskim funduszem hedgingowym, niezależnymi partnerami, globalną firmą prawniczą DLA Piper i brokerem ubezpieczeniowym Aon oraz zabezpiecza pewne inwestycje kapitałowe m.in. z singapurskiego Dymon Asia Capital Fund.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułOdkryto nowy typ botnetu. Jest jeszcze trudniejszy do wykrycia
Następny artykułNZDUSD – ruchy korekcyjne – 17/09/18
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here