Naga MarketsByły wiceprezes ds. bankowości inwestycyjnej w Nomura Holdings, przyznał się w czwartek (10 sierpnia) do stawianych mu zarzutów dotyczących insider tradingu na akcjach spółki Neustar, zanim firma publicznie ogłosiła planowane przejęcie przez zewnętrzne przedsiębiorstwo.


Oskarżony zgodził się na karę do 16 miesięcy pozbawienia wolności

Jak podaje agencja prasowa Reutera, 42-letni Avaneesh Krishnamoorthy z Nowego Jorku odpowiadał przed sądem wobec postawionych mu oskarżeń dotyczących wykorzystania poufnych informacji w podjęciu decyzji o zakupie lub sprzedaży akcji (tzw. insider trading). Były już pracownik Nomury miał pozyskać wspomniane informacje dzięki zajmowanemu stanowisku.

Te artykuły również Cię zainteresują
Czy wiesz, że…
Insider trading to sposób handlu z wykorzystaniem niejawnych informacji na temat spółek, których akcje znajdują się w publicznym obrocie w celu osiągnięcia zysku? Zgodnie z prawem wielu państw, proceder ten uznawany jest za nielegalny i stawiany na równi z manipulacją akcja

W oświadczeniu Krishnamoorthy stwierdza, że w pełni zdaje sobie sprawę z nieetyczności swojego występku i jest w stanie ponieść pełną odpowiedzialność za wcześniejsze przewinienia. Nomura nie chciała komentować sprawy, profil LinkedIn oskarżone sugeruje jednak, że od kilku miesięcy nie jest już związany z firmą, ani zarejestrowany w żadnym innym przedsiębiorstwie brokerskim.

W ramach podpisanej ugody Krishnamoorthy zgodził się nie składać apelacji od jakiegokolwiek wyroku zakładającego karę więzienia w wymiarze do 16 miesięcy. Zgodnie z ustaleniami prokuratora, oskarżony mógł zarobić około $50 tysięcy handlując na akcjach i opcjach na akcje Neustar wykorzystując do tego rachunek maklerski swój oraz swojej żony. Krishnamoorthy zdecydował się na zakup akcji, gdy uzyskał informację, że Golden Gate Capital prowadzi zaawansowane rozmowy odnośnie przejęcia Neustar.

Warto przypomnieć, że w grudniu zeszłego roku akcje spółki wzrosły o 21% po oficjalnym ogłoszeniu planowanego przejęcia.

Spora luka wzrostowa na wykresie notowań Neustar to moment informacji o przejęciu. Właśnie wtedy Krishnamoorthy miał wzbogacić się o kilkadziesiąt tysięcy dolarów

Sprawę przeciwko Krishnamoorthy’emu prowadzi również amerykańska komisja papierów wartościowych i giełd (SEC).Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here