Naga MarketsJak wynika z informacji zebranych przez agencję Reutera, spółka Evergrande nadal nie zapłaciła odsetek od obligacji co jest drugą nieuregulowaną płatnością w ciągu tygodnia, mimo że firma z problemami finansowymi stara się wywiązać ze swoich zobowiązań na rynku krajowym. Akcje spółki chwilowo jednak rosną w środę po tym, jak ta sprzedaje swoje udziały w Shengjing Bank na poczet dalszych spłat zadłużenia.

  • Spółka Evergrande Real Estate Group nadal boryka się z problemami z płatnościami
  • Wczoraj kurs akcji skoczył jedynie na wieść o tym, że spółka sprzedała udziały w banku Shengjing Bank
  • Mimo to jednak operacja sprzedaży udziałów idzie na poczet części długu podmiotu
  • Partnerem artykułu jest Interactive Brokers, sprawdź ofertę już teraz

Evergrande: Spółka bierze chwilowy odech

Akcje Evergrande Real Estate Group w Hong Kongu wzrosły w środę o ponad 15% po tym, jak firma ogłosiła sprzedanie 19,93% udziałów w Shengjing Bank o wartości 1,5 mld dolarów firmie Shenyang Shengjing Finance Investment Group, spółce zarządzającej aktywami, należącej do lokalnego rządu Shenyang. Po zakończeniu transakcji Evergrande będzie posiadał 14,75% udziałów w Shengjing Bank.Bank, jeden z głównych kredytodawców Evergrande, zażądał, aby wszystkie wpływy netto ze sprzedaży udziałów zostały przeznaczone na uregulowanie długów dewelopera w Shengjing, który w pierwszej połowie zeszłego roku miał 7 mld juanów pożyczek dla Evergrande.

wykres Kurs akcji Evergrande H1 30.09.2021
Kurs akcji Evergrande H1 30.09.2021

Przenieś swój trading na kolejny poziom razem z brokerem Interactive Brokers. Skorzystaj z oferty inwestowania w akcje

CHCĘ INWESTOWAĆ Z INTERACTIVE BROKERS

Jak się dowiadujemy, chińska firma deweloperska nie zapłaciła kolejny raz odsetek od obligacji co w tym momencie jest już drugą niezapłaconą płatnością w ciągu tygodnia, mimo że firma z problemami finansowymi stara się wywiązać ze swoich zobowiązań na rynku krajowym.

Posiadając zobowiązania równe 2% chińskiego PKB, Evergrande nadal wywołuje obawy wśród inwestorów, że ewentualny upadek firmy może rozprzestrzenić się w systemie finansowym i odbić się na całym świecie. W niedawnych wypowiedziach banków centralnych znalazły się jednak wypowiedzi świadczące o tym, że banki mają obecną sytuację pod kontrolą i zapewniały one chronić interesy rynków i inwestorów.

Przypomnijmy również, że w ubiegłym tygodniu chińscy urzędnicy przejęli kontrolę nad przychodami ze sprzedaży nieruchomości China Evergrande Group. Działania te zostały podjęte przez co najmniej dwa lokalne biura rządowe, w następstwie porady chińskiego rządu, aby rozpocząć przygotowania do potencjalnego upadku dewelopera.

invest

Autor poleca również:

Artykuł jest sponsorowany przez Interactive Brokers CE. Spółka Interactive Brokers Central Europe Zrt. (IBCE) jest regulowana przez MNB. IBCE nie ponosi odpowiedzialności za treść tego artykułu. Inwestowanie wiąże się z ryzykiem utraty Twojego kapitału. Niektóre produkty finansowe nie są odpowiednie dla wszystkich inwestorów. Klienci powinni zapoznać się z odpowiednimi ostrzeżeniami o ryzyku przed inwestowaniem.


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here