Naga MarketsEvergrande składa wniosek o zgodę na wznowienie obrotuAkcje giganta rynku nieruchomości, chińskiej spółki Evergrande, spadają po raz kolejny o ponad 10%, po tym jak sprzedaż aktywów o wartości 2,6 mld USD nie dochodzi do skutku. W środę spółka Evergrande Group poinformowała, że zwróciła się do giełdy w Hongkongu o wznowienie obrotu swoimi akcjami. Pierwsze notowania jednak nie przebiegły po myśli podmiotu.

  • Spółka zwróciła się do giełdy w Hongkongu o wznowienie obrotu swoimi akcjami
  • Nie wyszło to jednak póki co na dobre, kiedy akcje pikują kolejne 10%
  • Firma wydała oświadczenie, w którym tłumaczy, że “nie ma gwarancji”, że będzie w stanie wypełnić swoje zobowiązania finansowe wobec wierzycieli
  • Partnerem artykułu jest Interactive Brokers, sprawdź ofertę już teraz

Evergrande, spółka, która kroczy pod gilotynę?

Jeszcze niedawno informowaliśmy o tym, że giełda w Hong Kongu zawiesiła obrót akcjami China Evergrande Group, jak również obrót wszystkimi aktywami związanymi z gigantem nieruchomościowym. Giełda nie podała początkowo żadnych dalszych wyjaśnień, dlaczego zdecydowała się na takie działanie – jednak działanie to miało na celu ochronę inwestorów i spółki.Dalej idąc, spółka Evergrande Real Estate Group nie dotrzymała drugiego terminu płatności kuponu obligacji. Posiadacze obligacji, z których dwóch rozmawiało z agencją informacyjną, nie otrzymali odsetek w wysokości 46 mln dolarów przed upływem terminu. Firma nie powiadamiała również inwestorów o swojej bezczynności w tej sprawie. W międzyczasie posiadacze obligacji i ich doradcy podobno chcieli utworzyć wspólny panel, który będzie szukał możliwości dochodzenia swoich roszczeń od Evergrande.

wykres Kurs spółki Evergrande H4 21.10.2021
Kurs spółki Evergrande H4 21.10.2021

Przenieś swój trading na kolejny poziom razem z brokerem Interactive Brokers. Skorzystaj z oferty inwestowania w akcje:

CHCĘ INWESTOWAĆ Z INTERACTIVE BROKERS

W środę dowiadujemy się jednak, że mimo dalszego braku uregulowania zaległości Evergrande Group zwróciła się do giełdy w Hongkongu o wznowienie obrotu swoimi akcjami. Firma wydała oświadczenie, w którym tłumaczy, że “nie ma gwarancji”, że będzie w stanie wypełnić swoje zobowiązania finansowe wobec wierzycieli.

Pierwsze ruchy nie były dla spółki najlepsze, ponieważ praktycznie od razu spółka odnotowała 10-cio procentowe spadki, po tym jak sprzedaż aktywów o wartości 2,6 mld USD nie dochodzi do skutku. Jak wiadomo mocno zadłużona spółka prowadziła rozmowy na początku tego miesiąca, aby sprzedać część swojej jednostki usługowej Hopson Development Holdings, swojemu mniejszemu rywalowi. Transakcja jednak nadal nie doszła do skutku.

Autor poleca również:

Sponsorem publikacji jest Interactive Brokers CE. Spółka Interactive Brokers Central Europe Zrt. (IBCE) jest regulowana przez MNB. IBCE nie ponosi odpowiedzialności za treść tego artykułu. Inwestowanie wiąże się z ryzykiem utraty Twojego kapitału. Niektóre produkty finansowe nie są odpowiednie dla wszystkich inwestorów. Klienci powinni zapoznać się z odpowiednimi ostrzeżeniami o ryzyku przed inwestowaniem.Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ConotoxiaObejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here