Naga MarketsEvergrande nie spłaca wierzycieli. Kurs akcji spółki deweloperskiej spadaW środę Evergrande Group nadal odnotowywało spadki, a z informacji pozyskanych przez Bloomberga wynika, że spółka nie spłaciła odsetek należnych przynajmniej dwóm swoim największym wierzycielom bankowym. To sprawia, że deweloper staje na skraju bankructwa i coraz bardziej wyraźna jest wizja upadku podmiotu. Akcje giganta spadają kolejną sesję z rzędu

  • Evergrande Group nie spłaca zaciągniętego długu wobec dwóch dużych banków
  • W ten sposób spółka przybliża się do bankructwa
  • Nie wiadomo jeszcze jak banki reagować będą na brak płatności
  • Inwestorzy przewidują, że Pekin podejmie kroki w celu ograniczenia skutków kryzysu Evergrande
  • Więcej podobnych i ciekawych artykułów znajdziesz na stronie głównej Comparic.pl

Czy to koniec wielkiego Evergrande Group?

Główne rynki akcji na świecie nadal wydają się być zaniepokojone podczas wtorkowej sesji na zamknięciu, odnotowując przeważnie niższe poziomy, po niestabilnej sesji spowodowanej niepewnością związaną z potencjalnym bankructwem chińskiego dewelopera Evergrande Group.W środę rano napływają kolejne niepokojące wiadomości dotyczące chińskiego giganta deweloperskiego, które mówią, że Evergrande Group nie spłaciła odsetek należnych przynajmniej dwóm swoim największym wierzycielom bankowym. To przybliża pozbawionego gotówki dewelopera do jednej z największych w kraju restrukturyzacji zadłużenia.

Według danych pozyskanych przez Bloomberga, deweloper miał czas do uiszczenia opłaty w poniedziałek, chociaż umowny termin mógł jeszcze sięgać następnego dnia. W tym momencie jednak wiadomo już, że gigant nie spłacił zobowiązań. W związku z tym akcje giganta odnotowują kolejne starty a analitycy uważają, że dni dla spółki są policzone.

wykres Kurs akcji Evergrande D1 22.09.2021
Kurs akcji Evergrande D1 22.09.2021

Jak informowaliśmy wczoraj, istnieje obawa, że upadek Evergrande Group może pociągnąć za sobą wiele innych podmiotów i wywołać ogólny kryzys w branży. Analitycy uważają, że co prawda nie na skalę zapaści rynku z roku 2008, jednak konsekwencje mogą być poważne. Evergrande, które ma ponad 300 miliardów dolarów zobowiązań, nie odpowiedziało na pytania prasowe. Tymczasem wiadomo, że spółka pożyczyła około 88,5 miliardów dolarów od banków i innych instytucji finansowych, w tym funduszy powierniczych, z prawie połową należną w okresie krótszym niż rok, zgodnie z najnowszymi sprawozdaniami finansowymi.

W poniedziałek sekretarz prasowy Białego Dom powiedziała reporterom, że rząd Stanów Zjednoczonych w obliczu Departamentu Skarbu jest przygotowany do odpowiedniego reagowania w razie potrzeby na kryzys na rynku nieruchomości wywołany sytuacją w Chinach i potencjalną niewypłacalność giganta deweloperskiego Evergrande. Reakcja rządu USA wydaje się w obliczu nowych doniesień zasadna.

Autor poleca również:Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here