Naga MarketsEverest Investments S.A. przekształca się w Nexity Global S.A.Na mocy postanowienia z dnia 8 września 2020 r., spółka Everest Investments przekształca się w Nexity Global S.A. i ustanawia swoją siedzibę w Krakowie. Tym samym Spółka konsekwentnie realizuje postanowienia umowy inwestycyjnej z początku 2020 r. oraz wdraża działania spójne z przyjętą strategią na lata 2020-24.

Spółka realizuje swoje plany i wdraża nową strategię

Zmiany zgłoszone przez Everest Investments S.A. i przyjęte dnia 8 września 2020 r. przez Krajowy Rejestr Sądowy to część konsekwentnie realizowanej umowy inwestycyjnej, zawartej w lutym 2020 r. z Columbus Energy S.A. Na jej podstawie powołany został nowy Zarząd Spółki, z prezesem Dawidem A. Kmiecikiem na czele, oraz nowy skład Rady Nadzorczej. Zmianie uległa nazwa Spółki z Everest Investments S.A. na Nexity Global S.A. oraz adres siedziby Spółki na Kraków. Podwyższeniu uległ również kapitał zakładowy Spółki z kwoty 1.381.829,40 zł do kwoty 6.000.000,00 zł, w drodze emisji 7.696.951 akcji zwykłych serii B (o wartości nominalnej 0,60 zł każda akcja).

Te artykuły również Cię zainteresują
Prezes Dawid A. Kmiecik podkreśla, że pierwsze półrocze 2020 r. to intensywny czas przejmowania aktywów Spółki Everest Investments S.A. oraz przeglądu i wdrażania procesów niezbędnych w transformacji organizacji na Nexity Global. Ze względu na sytuację związaną z pandemią COVID-19, standardowe procesy rejestracyjne uległy wydłużeniu, ale nie zahamowały nowego rozdziału w działalności Spółki. W I kwartale 2020 r. wdrożona została innowacyjna usługa płatnicza w ofercie Nexity, umożliwiająca płatność za ładowanie pojazdu elektrycznego w czasie rzeczywistym. Obecnie sieć Nexity daje dostęp do ponad 60 000 stacji ładowania w Europie i w połączeniu z elastyczną formą płatności pozwala na ładowanie bez ograniczeń i bez konieczności rejestrowania się w innych platformach.

Plany strategiczne Nexity na lata 2020-24

Podstawą strategii rozwoju Spółki Nexity na lata 2020-24 jest tworzenie nowoczesnych rozwiązań IT dla elektromobilności i całej nowoczesnej energetyki, w oparciu o nową dyrektywę unijną RED II. Wiąże się to z dynamicznym rozwojem infrastruktury dla pojazdów elektrycznych w Polsce i Europie oraz wdrażaniem kompleksowego systemu, jako narzędzia umożliwiającego synergię odnawialnych źródeł energii, magazynów energii i prosumentów z elektromobilnością.

Zgodnie z przyjętą przez Nexity strategią, chcemy być pierwszym wyborem dla społeczeństwa, biznesu i użytkowników pojazdów elektrycznych w technologii dostępu do energii rozproszonej – zaznacza Dawid A. Kmiecik.

Wśród strategicznych kierunków rozwoju Spółki znajduje się więc rozbudowa infrastruktury do ładowania pojazdów elektrycznych w Polsce i Europie, nieograniczony dostęp do zarządzania energią rozproszoną, transformacja energetyczna Polski w kierunku OZE, efektywne zarządzanie dostępem do energii rozproszonej prosumentów i odbiorców końcowych oraz kontrola w czasie rzeczywistym nad procesami: produkcji, magazynowania, sprzedaży i przesyłu inteligentnej energii.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułZA Puławy miały 59 mln zł zysku netto, 57,05 mln zł zysku EBIT w II kw. 2020 r.
Następny artykułWIG20 dotarł blisko poniedziałkowego zamknięcia. KGHM notuje wzrosty
Krzysztof Kamiński redaktor Comparic.pl
Wiedzę z zakresu inwestowania oraz produktów finansowych zgłębiał na studiach ekonomicznych, a jej praktyczne zastosowanie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Uczestnik obrotu na największych rynkach giełdowych świata – NYSE, NASDAQ i LSE. Specjalista rynku kontraktów terminowych na surowce, głównie ropy WTI oraz złota. Autor strategii Wide View Strategy (WiViSt), którą doskonalił zgodnie z maksymą „Tnij szybko straty, pozwól zyskom rosnąć”. Zwolennik analizy technicznej. Sukces w inwestycjach zapewnia mu chłodne podejście do analizy wykresów połączone z konsekwencją i żelaznymi zasadami zarządzania kapitałem. W trakcie swej kariery na rynkach finansowych dzielił się swoim doświadczeniem z inwestorami jednego z największych brokerów Forex na świecie. Redaktor telewizji internetowej Comparic24.tv, odpowiedzialny za prowadzenie programów informacyjnych oraz poświęconych tematyce szeroko pojętego tradingu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here