Naga MarketsRadość popytu na EURUSD spowodowana powrotem tej pary ponad poziom 1.0500 nie trwała zbyt długo. Ruch wzrostowy, który odbył się z czwartku na piątek w godzinach nocnych w dużej mierze spowodowany był ograniczoną w tym czasie płynnością. Jednak popyt próbował pójść za ciosem i wyprowadzić kurs EURO do USD na nowe lokalne maksima.

Siły wystarczyło popytowi do końca piątkowych notowań. EURUSD zdołał zakończyć rok kalendarzowy powyżej poziomu 1.0500. Jednak już dzisiaj od godzin porannych to podaż przejęła kontrolę i bez większego wysiłku kurs EURO do USD sprowadzony został poniżej poziomu 1.0500.

W środę opublikowane zostaną protokoły z ostatniego posiedzenia FOMC czyli tzw. minutki FOMC i przy okazji tego wydarzenia, może dojść na EURUSD do przełomu. Za taki przełom oczekuję dojścia tej pary do poziomu 1.0000.

Również sytuacja techniczna wspiera ten scenariusz, przy obecnej słabości popytu i zaledwie jednemu mocniejszemu wsparciu. Obecnie najbliższym celem podaży jest poziom 1.0370 i jeżeli nastąpi przełamanie tego poziomu to szybko można oczekiwać dojścia pary EURUSD do parytetu.

Wykres dla interwału H1.
Wykres dla interwału H1.
Wykres dla interwału H4.
Wykres dla interwału H4.


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here