Naga Marketswww.planetofsuccess.com | Creative Commons

Słabsze dane niż oczekiwano zepchnęły ponownie zepchnęły EUR/USD w dół. Zarówno niemiecki IFO, jak i włoska sprzedaż detaliczna okazały się ‘miękkie’ i doprowadziły do 30 pips spadku na parze, której cena obecnie zbliża się do poziomu Pivot S3 na 1.3600, za którym stoi kolejne wsparcie 1.3570.

Dołączenia do spadków można by szukać w okolicy poziomu 1.3640/50 (dołek dwóch ostatnich dni) lub w okolicy poziomu Pivot 1.3660/70, choć w tym drugim wypadku jeśli cena zajdzie tak wysoko, to ewentualne ponowne spadki będą stały pod dużym znakiem zapytania.

Jako że w piątek możliwe są nagłe zwroty akcji – zależnie od tego, jak wielu inwestorów postanowi zamknąć pozycje przed weekendem – rozpoczynanie budowania większych pozycji wydaje się mijać z celem (zasadniczo niższy margines zysku).

Dziś wciąż jeszcze czekamy na dane z USA o sprzedaży nowych domów i ta publikacja może dostarczyć jeszcze nieco zmienności do końca sesji londyńskiej. Wczorajszy odczyt obrotu na wtórnym rynku nieruchomości mieszkaniowych w USA wykazał lekki wzrost, co od razu poskutkowało nagłówkami w prasie na temat ożywienia w gospodarce USA. Jest to zdaje się nieco przesadzona reakcja, natomiast jeśli dzisiejsze wyniki również będą dobre, inwestorzy mogą chętnie kupować USD.

EUR/USD 30-minutowy
Kliknij by powiększyć!

Powyższa analiza jest jedną z cyklu analiz przygotowywanych przez Comparic we współpracy z XM. Pozostałe analizy można znalezć codziennie na stronie XM.

XM_artykul

Polecamy założenie rachunku w XM lub wypróbowanie konta DEMO.

Promocja – Premia 30% do 10000$Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here