Naga MarketsOkoło godziny 10:00 EUR/USD mocnym ruchem zaakcentowało swoją obecność powyżej poziomu 1,1600 co sprawia, że znajdujemy się w okolicach nie widzianych na eurodolarze od końca sierpnia 2015 roku. Do sierpniowych szczytów jeszcze trochę zostało – wykres długim cieniem dotarł wówczas w pobliże poziomu 1,1712.

Mimo odległości jaka wciąż dzieli obecne poziomy EUR/USD od sierpniowego szczytu, należy zauważyć jak wysoko znaleźliśmy się na wykresie tygodniowym. Dawno pokonane okolice 1,1450 wyznaczają umowne granice formacji trójkąta w jakiej porusza się para od początku zeszłego roku.

EURUSDWeeklyNa wykresie dziennym zauważamy również silnie byczy trend utrzymujący się od 7 dni (świec). Nadal pozostajemy w kanale wzrostowym, choć jeśli wyznaczyć węższą jego wersję (zahaczającą o większą ilość maksimów świec) to można dopatrywać się byczego wybicia z kanału.

Równy poziom 1,16 stanowi pewny opór – widać to również po reakcji ceny, która dość gwałtownie zawróciła atakując te okolice. Jednym z prawdopodobnych scenariuszy będzie chwilowa korekta, odwrót byków zmęczonych tak szybkim wywindowaniem pary w górę. Zasięg tejże prawdopodobnie ograniczony jest przez przerywaną linię, choć wymaga to szybkiego przystąpienia do kolejnego ataku na 1,1600 przez siły popytu. Równie możliwym jest powrót w okolice 1,1450 by po przetestowaniu wsparcia od góry ponownie zaatakować szczyty.

EURUSDDailyConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here