Naga MarketsNotowania głównej pary walutowej zdołały przełamać w środę kluczowy obszar oporu w obrębie 1.1740, który tym samym zamienił się we wsparcie. Następnie kupujący dynamicznie poprowadzili notowania do oporu na 1.1820/40.

Wczoraj po publikacji jobless claims w Stanach Zjednoczonych ustalony został szczyt panującego obecnie, krótkoterminowego trendu wzrostowego. Był to jednak ostatni podryg byków w  tym dniu, później bowiem notowania osuwały się aż do końca sesji.

Jak widać na wykresie 1-godzinnym poniżej, spadki kontynuowane są także dzisiaj. Po godzinie 8:00 pojawiła się presja podaży, a cena odbiła od 20-okresowej SMA. Osunięcie to można łączyć z publikacją danych dotyczących produkcji przemysłowej w Niemczech, która w ujęciu miesięcznym skurczyła się aż o 1%. Rynki natomiast spodziewały się wzrostu o 0,3%, który i tak był niższy od poprzedniego odczytu (1%).

Obecnie notowania zmierzają do strefy wsparcia (wcześniej oporu) w obrębie 1.1740. Średni zasięg z ostatnich 14-dni wynosi 95-pipsów, a zatem w przypadku kontynuacji przeceny, podczas ostatniej sesji w tym tygodniu prawdopodobny jest ruch testujący tę strefę, aż do okolic 1.1715.

Analizowany instrument posiada w swej ofercie broker XM, który zapewnia spready już od 0,0 pipsów, ponad 300 instrumentów oraz 30 USD na start >>


Poszerzaj swoją wiedzę na bezpłatnych webinariach prowadzonych przez redaktorów Comparic.pl!
Aktualny harmonogram i zapisy na:   Webinary XM.COMConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here