Naga Markets13 listopada 2013

Od 3 sesji trwa korekta na Eurodolarze, jednak większość opinii dobiegających od dużych banków inwestycyjnych to negatywne nastawienie do tej pary i przewidywanie spadków. Credit Agricole sprzedaje EUR/CAD, JP Morgan EUR/USD o czym można przeczytać w artykule: LINK, również Credit Suisse oraz Commerzbank uważają, że spadki są nieuniknione. Oczywiście rynek może wszystkich zaskoczyć dynamiczną falą wzrostów, jednak wydaje się to być mało prawdopodobne.

Uciekając od takich rozważań do czystej techniki na wykresie wyraźnie widać, że obecny sentyment jest wyraźnie spadkowy, a przed EUR/USD 2 silne opory. Pierwszy to 1.3470 (silny opór testowany 11! razy na wykresie dziennym) – 1.3500 (psychologiczny poziom oraz 38,2% zniesienia ostatnich spadków). Jeśli cena dojdzie do tego przedziału i odbije tworząc jakiś sygnał sprzedaży (Formacje Price Action: Pin Bar, Fakey, Inside Bar) może to być dobry moment do otwierania pozycji ze SL zaraz powyżej lokalnego maksimum.

Jeśli jednak cena przejdzie wyżej to zatrzymana może zostać w okolicach 1.3562 – 50% zniesienia ostatnich spadków oraz techniczny opór wielokrotnie testowany od 10 września do 16 października. Analogicznie jeśli w jego okolicach wystąpi sygnał sprzedaży będzie to dobra okazja do wchodzenia w pozycje krótkie.

Pierwszym celem dla pozycji powinno być minimum na 1.3294, a po jego przebiciu przedział 1.3100 – 1.3160.EURUSD - z jakiego poziomu można otwierać shorty?Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here