whitebit

30 maja 2013

Kiedy cena tworzy serię trzech wierzchołków, z widocznym szczytem w środku, często określane jest to jako formacja głowy z ramiona informuje Australian and New Zealand Banking Group.

Ta formacja zdarza się dość często. Kiedy występuje na końcu ekstremalnych ruchów oznacza odwrócenie trendu. Powoduje również wzrost zainteresowania w trakcie formowania się. Jednak jeśli linia szyi nie jest przełamana szybko, formacja ta jest bardziej formą konsolidacji informuje ANZ.

Stosując to do obecnej sytuacji na EUR/USD (więcej o samym RGR formującym się na Eurodolarze tutaj: LINK) ANZ zwraca uwagę na następujące fakty:

“Wyraźna formacja trzech szczytów formowała się począwszy od minimum z połowy 2012 roku na 1.2035. Jednak jest ona w środku zasięgu trendu i z technicznego punktu widzenia rozpatrywana jest jako część szerokiej korekty. Dlatego nawet jeśli linia szyi (obecnie poziom 1.2775) zostanie przełamana nie poprawnym byłoby zastosować klasyczny zasięg formacji RGR (potencjalny 1000 pipsowy spadek).”

W związku z tym należy spodziewać się wkrótce dotarcia kursu do poziomu 1.32 – 1.33, zanim po raz kolejny cena dotrze do linii szyi.

Jak widać toczy się wiele dyskusji o tym co dzieje się na wykresie EUR/USD i na pewno para jest mocno obserwowana. Jeśli nawet przebicie linii szyi nie miałoby doprowadzić do głębokich spadków poniżej 1.2000 to jednak jakieś szarpnięcie w dół jest możliwe. Na chwilę obecną jednak para rośnie, a wybicie ponad poziom 1.3250 powinno zanegować formację głowy z ramionami.

głowa z ramiona wciąż niewypełnionaŹródło: eFXnewsZapisz się do newslettera Comparic.pl >>Conotoxia


Dziękujemy za przeczytanie naszego artykułu. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Obserwuj nas >>
Zapisz się do newslettera Comparic.pl >>Dalsza część artykułu pod filmem
  • Powiązane zagadnienia:
Redaktor Naczelny Comparic.pl. Trader od 2003r., zawodowo od 2006r. na rynku Forex. Zwolennik technicznego podejścia do rynków - obecnie skupia się na technice Ichimoku oraz Price Action, z której prowadzi szkolenia i seminaria. Szczególną uwagę w tradingu zwraca na korzystny stosunek zysku do ryzyka. Prelegent na wielu konferencjach dotyczących inwestowania na rynkach kapitałowych, jako wykładowca współpracuje z największymi brokerami w Polsce i na świecie. Wiceprezes Fundacji FxCuffs - Edukacja i Rozwój Rynków Finansowych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj