Naga MarketsObecny tydzień na rynku EUR/USD upływa pod znakiem wzrostów.

Jak widać na poniższym wykresie naruszyliśmy maksima z poprzedniego, dość wyraźnego na danych intraday ruchu wzrostowego.Na powyższym wykresie widzimy również, że obecnie testujemy ważną strefę oporów, która powinna być celem dla obecnej zwyżki przy założeniu, że obecny ruch jest tylko korektą. Jak z powyższego wynika, czeka nas wkrótce rozstrzygniecie, które powinno nam pokazać jaka właściwie jest średnioterminowa tendencja omawianej pary. Dla mnie pokonanie wskazanych wyżej oporów (kończą się na 1.1917) powinno otworzyć drogę do rozwinięcia nowej fali wzrostowej. Gdzie wówczas można szukać raczej średnioterminowych celów dla takiej fali ? Moim zdaniem w sprzyjających okolicznościach nawet powyżej 1.23, oczywiście w średnim horyzoncie czasowym. Genezę takiej koncepcji starałem się pokazać na poniższym wykresie.

EUR/USD

Wracając do scenariusza alternatywnego, co byłoby sygnałem pro spadkowych dla omawianej pary, u którego podstaw stoi uznanie obecnych wzrostów jako finalnej fazy korekty? Dla mnie, takim sygnałem byłby mocny spadek z obecnych poziomów cenowych z pokonaniem wsparcia na 1.1770, które pokazałem na pierwszym z powyższych wykresów. Jeśli tak by się stało, to kolejnym celem dla kursu EUR/USD powinna być strefa 1.1650-1.1575. Genezę pokazałem na pierwszym z powyższych wykresów.

GBP/USD

Niestety niewiele w ostatnich dniach dzieje się na rynku GBP/USD, gdyż jak widać niżej ugrzęźliśmy w trendzie bocznym.

Czekamy zatem na kierunek wybicia, który powinien wskazać dalszy trend tego rynku. Punkty graniczne znajdują się na 1.3450 oraz na 1.3255 i na pokonanie jednego z tych poziomów obecnie czekamy.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here