Naga MarketsEUR/USD w ważnym punkcie, a banki chcą dalej sprzedawać.

EUR/USD znalazło się w kluczowym miejscu na wykresie dziennym. Po spadkach w ubiegłym tygodniu cena dotarła do teoretycznej strefy popytu w okolicy dołka z grudnia 2013 na 1.3525, który to poziom jest równocześnie otwarciem listopada. Jednocześnie z wspomnianą strefą krzyżuje nam się linia trendu wzrostowego poprowadzona po dołkach z listopada i września. Jednocześnie tuż pod poziomem 1.3800 zgromadziła się rzesza sprzedających licząca, że podwójny szczyt uformowany przez swingi zostanie pociągnięty w dół z teoretycznym zasięgiem 1.33 oraz 1.31.

Te artykuły również Cię zainteresują
EUR/USD w ważnym punkcie, a banki chcą dalej sprzedawać.
EUR/USD dzienny – opracowanie własne.
Kliknij by powiększyć!

Tymczasem Morgan Stanley, Commerzbank oraz Credit Agricole sypnęły z rękawa analizami mającymi potwierdzać prawdopodobieństwo dalszych spadków. Przy czym CA zauważa, że obecny poziom wsparcia oferuje bardzo korzystny stosunek RiskReward dla kupujących, jednak zaraz dodaje, że obecna sytuacja makroekonomiczna oraz monetarna w Europie nie zachęci zbyt wielu inwestorów do kupna. Analitycy Credit Agricole przytaczają po raz kolejny groźbę dalszego luzowania w wykonaniu ECB i pomimo małego prawdopodobieństwa wprowadzenia kolejnego programu LTRO, Coeure potwierdził możliwość wprowadzenia ujemnej stopy depozytowej. CA zaznacza także, że inwestorzy będą skupieni na wynikach PMI w tym tygodniu, jednak dobre wyniki zdają się być już zdyskontowane.


W związku z powyższym Credit Agricole utrzymuje krótkie pozycje na EUR/USD i rekomenduje inwestorom sprzedaż tej pary.

Ze swej strony polecam ostrożność, zwłaszcza przy jutrzejszym rozstrzygnięciu w sprawie OMT oraz odczytach ZEW. Więcej szczegółów w przeglądzie tygodnia.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here