Naga MarketsOstatnio nie był to najbardziej ekscytujący okres dla kursu euro wobec dolara amerykańskiego (EUR/USD). W ciągu ostatnich sześciu tygodni para walutowa obracała się w szerokim trendzie bocznym, wspieranym przez poziom 1,15.


Ale sięgając nieco głębiej, wciąż zdarzają się dziwne impulsy aktywności. W czerwcu odnotowano największą od dwóch lat jednodniową zmianę kursu wspólnej waluty w stosunku do dolara amerykańskiego, w związku z bardzo długo oczekiwanymi wiadomościami Europejskiego Banku Centralnego – ogłosił on plany ostatecznego zakończenia programu luzowania ilościowego. Draghi oświadczył, że ECB od września zlikwiduje swój program skupu aktywów i zaprzestanie go w grudniu. Świadczy to o tym, że bank centralny uważa, iż gospodarka jest obecnie na tyle solidna, by sama o siebie zadbać. Jednocześnie EBC zasygnalizował również, że stopy procentowe nie będą rosły przed połową 2019 r. – być może więc bank centralny nie jest aż tak pewny siebie i chce w swojej polityce monetarnej zachować pewną ostrożność.

Dla wielu banków centralnych na całym świecie inflacja jest poważnym problemem. W środę tego tygodnia poznamy najnowsze dane dotyczące inflacji w strefie euro, przy szerszych oczekiwaniach rynkowych sięgających około 2%. Jeżeli inflacja przewyższy oczekiwania, może zmusić EBC do szybszego podnoszenia stóp procentowych niż planowano, co powinno być korzystne dla EUR/USD. Biorąc pod uwagę, że od lutego bieżącego roku euro straciło około 8 % swojej wartości w stosunku do dolara amerykańskiego, można w każdym razie argumentować, że wartość euro jest nieco za niska. Jesienią 2017 r. pojawiło się duże zainteresowanie zakupem EUR/USD w okolicach 1,15 , co ostatecznie dało podstawę do rozpoczęcia 10% wzrostu. Nie wiadomo jeszcze, czy tak się stanie, ale pomimo rozczarowania opóźnionym wzrostem stóp procentowych europejska wspólna waluta osiągnęła w ostatnich tygodniach pewną stabilność na obecnym poziomie i może wskazywać przynajmniej na nieznaczne ożywienie w drugiej połowie roku.


Capital.com to rewolucyjna fintech, której misją jest uczynienie świata finansów bardziej zaangażowanym, dostępnym i użytecznym. Dzięki wielokrotnie nagradzanej platformie tradingowej, dostępnej w internecie i w formie aplikacji, wykorzystuje oczekujące na patent technologie jako narzędzie do zrewolucjonizowania świata handlu.

Platforma SmartFeed działa wykrywając błędy poznawcze traderów i zaleca im spersonalizowane treści, aby pomóc im lepiej handlować.

Z myślą o poprawie wyników handlowych klientów poprzez edukację, Capital.com oferuje szkolenia, filmy wideo, quizy i wiele więcej za pośrednictwem aplikacji Investmate.

Dowiedz się więcej na stronie https://capital.com/

Facebook: https://www.facebook.com/capitalcom/
Twitter: https://twitter.com/capitalcom
LinkedIn: https://www.linkedin.com/company/capital.com/Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here