Naga Markets28 listopada 2013

Scenariusz Nomury, że nowe spadki na Eurodolarze zaczną się na poziomie 1.3579 został zanegowany w nocy, ale bank nie zmienia jeszcze swojego nastawienia.

Kurs dąży do zniesienia 61,8% ruchu między 1.38 a 1.33, ale patrząc na to jak on wygląda, jest to zaledwie korekta.

“Niepewny ruch, który jest falą (2) zmierza ku końcowi i zakończy też falę C. Opór z kanału widocznego na wykresie i 61,8% zniesienia Fibonacciego pokrywają się na poziomie 1.3636 co powinno zatrzymać wzrosty. Na coraz wyższych szczytach powstają dywergencje wskaźników co świadczy o słabości obecnego ruchu. Po pojawieniu się spadków przełamanie poziomu 1.3558/1.3490 doprowadzi do testy wsparcia z kanału na 1.3450” – dodaje Nomura.EUR/USD w trakcie 2-falowego ruchu, GBP/USD wybija z formacji flagi - NomuraNa Kablu miała miejsce gwałtowna korekta w poniedziałek, ale nastąpiło szybkie odwrócenie i obecnie widać zdecydowane wybicie.

“Funty wybił z formacji flagi i linii trendu spadkowego. To zdecydowanie zmienia nasz pogląd na parę” – wyjaśnia Nomura.

“Jako, że ruch w dół był korektą, obecny ruch będzie impulsem. Fale (1) i (2) są zakończone i para znajduje się w najbardziej dynamicznej fali 3 z (3). Najbliższy opór to 1.6350, kolejny to 1.6405, czyli 1.618 projekcji fali 3”.EUR/USD w trakcie 2-falowego ruchu, GBP/USD wybija z formacji flagi - Nomura
Na podstawie: eFXnewsConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułGBP/USD kontra 4-letnia linia bessy
Następny artykułAUDUSD zmiana poziomu wsparcia
Redaktor Naczelny Comparic.pl. Trader od 2003r., zawodowo od 2006r. na rynku Forex. Zwolennik technicznego podejścia do rynków - obecnie skupia się na technice Ichimoku oraz Price Action, z której prowadzi szkolenia i seminaria. Szczególną uwagę w tradingu zwraca na korzystny stosunek zysku do ryzyka. Prelegent na wielu konferencjach dotyczących inwestowania na rynkach kapitałowych, jako wykładowca współpracuje z największymi brokerami w Polsce i na świecie. Wiceprezes Fundacji FxCuffs - Edukacja i Rozwój Rynków Finansowych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here