Naga MarketsJutro odbędzie się posiedzenie ECB, dowiemy się czy pod przewodnictwem Christine Lagarde nastąpi zmiana polityki monetarnej i ewentualnie jakie kroki zamierza podjąć bank dla wsparcia osłabionej wirusem covid-19 gospodarki unijnej.

Większość analityków sądzi, że czwartkowe posiedzenie (10.09) nie będzie miało wielkiego wpływu na kurs Euro i unijna waluta wróci do wzrostów w stosunku do USD.

Postanowiłem przeanalizować parę EURUSD wyłącznie pod względem technicznym czyli patrzę na to co wykres sugeruje, a jutrzejsze ECB pokaże czy ta analiza w zderzeniu z fundamentami wskazała odpowiedni kierunek.

EURUSD Daily
EURUSD Daily – dzisiejsza świeca dzienna utworzyła formacje objęcia hossy

Zacznijmy od wykresu dziennego. Cena pary, od końca lipca, porusza się w kanale wzrostowym.

Ostatnie dwa dni cena oscyluje wokół  wsparcia tego kanału, a dzisiejsza świeca dzienna utworzyła formację objęcia hossy, czyli byczy outside bar.

Zgodnie z założeniami mojej strategii wybicie z tej formacji może wskazać kierunek dla tej pary przez kilka kolejnych sesji.

Wskaźnikiem potwierdzającym czy kierunek wybicia będzie kontynuowany jest MACD.
Jeśli wybicie nastąpi w górę, a MACD zacznie rosnąć ( zmieni kolor na zielony) – jest duże prawdopodobieństwo kontynuacji wzrostów. Celem kupujących może być opór kanału, aktualnie to poziom 1.2030

EURUSD H4
EURUSD H4 – jeśli nastąpi wybicie dołem z formacji (czerwony prostokąt) to dopiero zmiana kierunku na spadkowy na oscylatorze MACD będzie potwierdzeniem kontynuacji tego wybicia.

Jeśli nastąpi wybicie dołem, najprawdopodobniej MACD utrzyma tendencję spadkową (nie zmieni “koloru”) i sytuacja nie do końca będzie jasna… Żeby potwierdzić , że wybicie dołem będzie kontynuowane będziemy musieli spojrzeć na wykres H4.

Aktualnie MACD jest wzrostowy, ale jeżeli po wybiciu dołem wskaźnik zacznie maleć, możemy to potraktować jako potwierdzenie dalszych spadków.

Celem sprzedających może być strefa popytu zaczynająca się na poziomie 1.1720

Polecam:


Analiza będzie weryfikowana w weekend zgodnie z założeniami cyklu “Pomiędzy Teorią a Praktyką”. Wszystkie odcinki cyklu “Pomiędzy Teorią a Praktyką” są  zebrane w osobnym wątku na naszym forum w dziale Dzienniki Traderów.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here