Od lipca do końca września para EURUSD poruszała się w trendzie spadkowym, Euro straciło względem dolara blisko 8%. Październik i pierwsze trzy tygodnie listopada okazały się bardziej sprzyjające walucie europejskiej i część strat z poprzednich 3 miesięcy zostało odrobionych.
Na pewno udział w umocnieniu euro do dolara mają dane zza oceanu: niższa od oczekiwanej inflacja i przekonanie rynku o zakończeniu podwyżek stóp procentowych w USA.

Fed watch tool
Inwestorzy nie spodziewają się więcej podwyżek stóp procentowych na ostatnim posiedzeniu FOMC, które odbędzie się 12-13 grudnia

Większość inwestorów spodziewa się, że Fed skończył już z podwyżkami stóp procentowych, a jutrzejszy (wtorkowy) protokół z posiedzenia FOMC będzie uważnie obserwowany w poszukiwaniu dalszych wskazówek na temat planów Fed na przyszły rok. Ostatnio opublikowane dane wskazują na spowolnienie w amerykańskiej gospodarce. Wstępne wnioski o zasiłek dla bezrobotnych były znacznie powyżej oczekiwań, osiągając prawie trzymiesięczny poziom, podczas gdy liczba wniosków o zasiłek dla bezrobotnych kontynuowanych wzrosła do najwyższego poziomu od dwóch lat, co sugeruje, że bezrobotni mają większe trudności ze znalezieniem dostępnych miejsc pracy. Patrząc dalej, wskaźniki CPI, PPI i cen importowych pokazały, że inflacja nadal spowalnia.Analiza techniczna EURUSD

eurusd 20 November
EURUSD Daily-od początku października Euro umacnia się do USD. Świeca dzienna z piątku utworzyła objęcie hossy, dzisiaj cena wybija górą przy rosnącym MACD.

Od początku października Euro umacnia się do USD. Świeca dzienna z piątku utworzyła objęcie hossy, dzisiaj cena wybija górą przy rosnącym MACD. Minimum świecy tworzącej formację objęcia hossy znajduje się na silnym poziomie wsparcia i oporu 1.0830. Cena, pokonując wsparcie  długoterminowego kanału wzrostowego (czerwona przerywana), wróciła do jego wnętrza, co można uznać za sygnał do dalszych wzrostów.

eurusd november 2023
EURUSD H4 – cena wybija górą z formacji objęcia hossy.

Na wykresie H4 widzimy cenę podążającą na północ. Najbliższym celem kupujących może być strefa podaży na 1.1050. Należy obserwować MACD, w przypadku pojawienia się spadkowego bara może to być sygnał do korekty spadkowej ostatnich wzrostów. Po jej zakończeniu pojawiłaby się okazja do otwarcia pozycji Buy i dołączenia do wzrostów po dobrej cenie.

Święto Dziękczynienia ograniczy zmienność na rynkach

Święto Dziękczynienia przypada w czwartek i rynki amerykańskie będą zamknięte w tym dniu. Handel zostanie wznowiony w piątek, ale zazwyczaj wszystko i wszyscy będą w trybie wakacyjnym aż do weekendu. W związku z tym może to oznaczać skrócony tydzień handlowy na rynkach w ogóle.

Dalsza część artykułu pod filmem
Należy o tym pamiętać, planując trading na ten tydzień, należy spodziewać się małej zmienności w szczególności w ostatnie dwa dni tygodnia.

Wtorkowe podwieczorki przy wykresach live 17:30-18:30

W listopadzie co wtorek będzie transmitowana sesja Live “Analiza i Trading” na kanale youtube telewizji internetowej Comparic24. Zapraszam we wtorek, 21 listopada o 17:30-18:30. Wstęp wolny. Nagrania i Transmisja live na youtube .

 Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Obserwuj nas >>


Conotoxia

  • Powiązane zagadnienia:
Zajmuje się rynkiem akcji oraz walut. Redaktor Comparic.pl. Od 2010 r. czynnie uczestniczy w rynku Forex do chwili obecnej. Jest zwolennikiem Price Action, korzystania z jak najmniejszej ilości wskaźników. Uważa, że prostota systemu i konsekwencja w jego stosowaniu to najlepsza droga do sukcesu na rynkach finansowych, a brak cierpliwości to najczęstsza przyczyna porażek. Interesuję się klasycznymi systemami opartymi na Analizie Technicznej jak i psychologią - mechanizmami kierującymi ludzkim zachowaniem i warunkującymi podejmowanie decyzji w tradingu.