Naga MarketsGłówna założenia analityczne National Australia Bank (NAB) skupiają się na stabilnych wzrostach dolara amerykańskiego w stosunku do pozostałych majorsów – w tym EUR. NAB delikatnie podnosi jednak swoje prognozy dla EUR/USD w ujęciu półrocznym oraz rocznym, biorąc pod uwagę ostatnią stabilizację ruchów na parze w minionych miesiącach.


Występuje delikatne ryzyko dalszych osunięć – różnica rentowności papierów dłużnych przesuwa się bowiem na korzyść dolara. W 2017 roku NAB spodziewa się bardziej agresywnego odbudowania EUR – w związku z bardzo powolnym tempem podwyżek stóp w wykonaniu FEDu i zakończeniem programu luzowania ilościowego realizowanego przez Europejski Bank Centralny.

Para EUR/USD – podobnie jak zmienność euro – wydaje się być stabilna
Para EUR/USD – podobnie jak zmienność euro – wydaje się być stabilna

W środowisku, w którym niepewność odnośnie greckiej przyszłości w unii monetarnej będzie utrzymywała się na wysokim poziomie jeszcze przez jakiś czas, EUR/USD powinno przesuwać się w szerokim trendzie bocznym pomiędzy 1.0800-1.1250. W kolejnych miesiącach wraz z coraz wyraźniejszym przybliżaniem się do podwyżek stóp Rezerwy Federalnej i kontynuacji QE przez ECB, EUR/USD może jednak wyjść ze wspomnianej konsolidacji – we wrześniu osiągając pułap 1.07, natomiast w grudniu 1.05.

EURUSDDaily

Więcej rekomendacji oraz informacji na temat pozycji dużych graczy można znaleźć na stronie eFXplus.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here