Naga MarketsPoniżej przedstawiamy spojrzenie techniczne na dwie pary walutowe – EUR/USD oraz USD/JPY – tym razem jednak w trochę szerszej perspektywie. Każda ze świeczek na wykresach to jeden pełny tydzień handlowy.


EUR/USD – na silnym oporze

Para walutowe EUR/USD zatrzymała się w bardzo ciekawym miejscu, bowiem na silnym, tygodniowym oporze. Strona kupująca już kilkakrotnie odbiła się od tego oporu. Czasy dla euro oraz dla dolara amerykańskiego nie są pewne. Ze strony euro nadchodzi głosowanie w Wielkiej Brytanii dot. Brexit, natomiast w Stanach Zjednoczonych Rezerwa Federalna odkłada w czasie podwyżki stóp procentowych. Fundamenty nie przemawiają ani za dolarem, ani za euro.

Promocja – Tylko dla użytkowników serwisu Comparic.pl 30% premia przy zasileniu rachunku. O szczegóły pytaj mailowo na info@admiralmarkets.pl

EURUSD W1
EURUSD W1

Obecna sytuacja techniczna wskazuje na kolejną obronę oporu, z tym, że każdy opór musi kiedyś zostać pokonany, nawet ten najsilniejszy. Kiedy to się stanie? Bardzo wątpliwe jest zejście na ostatnie długoterminowe minima po raz kolejny.

Bank Japonii – dalsze luzowanie już w przyszłym miesiącu?

Wczorajszego dnia jen kontynuował swoje odbicie z 18 miesięcznego minimum. Bank Japonii w tym roku próbował osłabić jena przez obniżenie depozytowej stopy procentowej do -0,1%. Niestety to nie powstrzymało aprecjacji jena względem dolara amerykańskiego. Według analityków, ze względu na szczyt Grupy G7 w przyszłym miesiącu, Japonia nie wprowadzi dodatkowego programu mającego na celu osłabienia swojej waluty.

Otwórz rachunek handlowy i inwestuj na japońskim jenie >>

USDJPY W1
USDJPY W1

Pomimo tego w długim terminie dalsze luzowanie ilościowe wszelakiego typu w Japonii jest niemal pewne. Na wykresie tygodniowym mamy do czynienia z korektą ostatnich spadków. Po odbiciu się od 18 miesięcznego minimum strona kupująca może podciągnąć kurs pary walutowej USD/JPY nawet do poziomu 111.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here