Naga MarketsEURUSD od połowy kwietnia br. podążał na południe rysując 7 kolejnych tygodniowych spadkowych świec. Na początku czerwca powrócił do wzrostów i pomimo środowej decyzji FEDu podnoszącej stopy procentowe do 2% i dość gwałtownych ale krótkotrwałych spadków, dzień zakończył się 40 pipsowym wzrostem.

EURUSD Daily

Na wykresie H4 możemy zauważyć, że od kilku dni para znajduje się w konsolidacji, której dolne i górne ograniczenie tworzą trójkąt.
Wybicie z tej formacji może doprowadzić do dalszych wzrostów dla których najbliższym oporem może być dolna krawędź kanału spadkowego (czerwona przerywana), który para opuściła 1 maja, a dwa tygodnie później przetestowała od dołu wyraźnym pinbarem.

EURUSD H4 – bycza formacja oRGR moze sugerować ,że para opuści trójkąt górą

Gdy przyjrzymy się dokładniej wykresowi – możemy zauważyć tworzącą się formację oRGR, gdzie linia szyi przebiega na poziomie 1.1840, a linia ramion na 1.1725. Formacja oRGR jest w tym wypadku pro wzrostowa i wspiera wyżej opisany scenariusz.
Mniej prawdopodobne w mojej opinii jest wyjście dołem z konsolidacji, ale jeśli tak zdecyduje rynek to może mieć za cel wsparcie na poziomie 1.1640.

Dzisiaj o 13:45 (GMT+2) ECB ogłosi wysokość stóp procentowych, a o 14:30 odbędzie się konferencja prasowa w czasie, której dowiemy się jaką politykę finansową przewiduje ECB w najbliższym czasie. Być może zostanie podany termin i sposób zakończenia programu QE (luzowanie ilościowe ) co może zwiększyć popyt na Euro.


Analizy są zamieszczane równolegle na forum.comparic.pl i tam też można komentować i śledzić jak potoczyły się dalsze losy danej pary czy surowca oraz ocenić ich skuteczność. Analiza należy do cyklu “Pomiędzy teoria a praktyką”   i za parę dni sprawdzimy jej trafność.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here