Naga MarketsPo nadzwyczaj krótkiej, piątkowej korekcie i wczorajszej kontynuacji spadków, EUR/USD dąży do przetestowania dołków sprzed 13 lat! Czy dzisiejsza sesja, na kilka dni przed świętami Bożego Narodzenia zakończy się pod kreską?


Z pewnością tego życzyliby sobie traderzy, którzy zachęceni komentarzem analityków Citi sprzedali EUR/USD w ubiegłym tygodniu. Spadki na głównej parze walutowej trwają od początku tygodnia, choć ten zapowiadał się byczo. Na otwarciu rynków w nocy z niedzieli na poniedziałek EUR/USD kontynuowało piątkową tendencję, zmiana kierunku nastąpiła dopiero gdy do gry dołączyli inwestorzy z Europy.

Eurodolar pozostaje kanale spadkowym o dość dużym, niedźwiedzim nachyleniu. Para wciąż jednak nie pokonała lokalnego wsparcia w okolicy 1,0370, a to ono wydaje się być ostatnią przeszkodą do dalszego swobodnego spadku.

Sprawdź zalety rachunku XTB>>>

Spora grupa kupujących w zaznaczonej strefie zdołała doprowadzić do ponad stupipsowej korekty pod koniec ubiegłego tygodnia. Gdyby cena ponownie uruchomiła falę popytu, mielibyśmy do czynienia z potencjalną formacją podwójnego dołka, która mogłaby stanowić wstęp do głębszej korekty – nawet w okolice 1,06.

Po przebiciu zielonej strefy, już tylko 30 pips dzielić nas będzie od dołków roku 2003
Po przebiciu zielonej strefy, już tylko 30 pips dzielić nas będzie od dołków roku 2003

Wydaje się jednak, że faworyzowaną stroną rynku jest strona krótka. W takim przypadku potwierdzone pokonanie zielonej strefy będzie stanowić sygnał do sprzedaży EUR/USD. Należy mieć jednak na uwadze fakt zbliżającego się okresu obniżonej płynności. Rynki w okresie świąt oraz Nowego Roku mogą zachowywać się mniej technicznie.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here