Naga Markets



Trend wzrostowy trwa na EURUSD nieprzerwanie od grudnia 2016 roku kiedy to testowane były minima na poziomie 1.0340. Wczoraj cena zareagowała na maksimum z sierpnia 2015 roku czyli rejon 1.1700. Na zakończenie wtorkowej sesji na wykresie pojawiła się dzienna świeca z długim górnym cieniem, a dzisiaj obserwujemy małą zmienność w oczekiwaniu na wieczorną decyzję FOMC.

Wydaje się jednak, że nie powinny pojawić się w związku z decyzją Janet Yellen i spółki jakieś większe turbulencje na EURUSD ponieważ rynek jest tu niemal jednogłośny w kwestii szans na podwyżkę podczas dzisiejszego posiedzenia. Jak pokazuje narzędzie FedWatch CME Group aż 96,9% respondentów uważa, że stopy zostaną utrzymane na dotychczasowym poziomie.

FEDWatch
FedWatch Tool CME Group

Podobne, są oczekiwania w stosunku do dwóch kolejnych posiedzeń FOMC. We wrześniu 91,6% respondentów prognozuje utrzymanie stóp, a w listopadzie 89,8%.

Na EURUSD wyraźnie zauważyć można sekwencję wyższych szczytów i dołków co wskazuje na trwający trend wzrostowy (zaznaczoną poniżej pomarańczowymi prostokątami). Po przełamaniu w minionym tygodniu mocnego oporu na poziomie 1.1480 poziom 1.1700 wcale nie musi spowodować rozpoczęcia korekty. Gdyby jednak to podaż na chwilę przejęła kontrolę to już na poziomie 1.1480 korekta może być zakończona i rozpocznie się kolejna próba przełamania 1.1700.

EURUSD D1
Wykres EURUSD dla D1
EURUSD W1
Wykres dla interwału W1


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here