Naga MarketsJuż drugi dzień z rzędu popyt na EURUSD ma problem z kontynuacją ruchu wzrostowego. Wzrosty rozpoczęły się na początku stycznia od nieudanej próby przełamania wsparcia na poziomie 1.0370. Od tego momentu pojawiają się tutaj kolejne wyższe szczyty i dołki, które ostatecznie zakończyły się testem oporu na poziomie 1.0750.

W czwartek oraz piątek testowana była styczniowa linia trendu wzrostowego. Jeżeli odbicie będzie skuteczne to za chwilę powinien pojawić się atak na opór 1.0750. Po przełamaniu tego ostatniego kolejnym celem popytu będzie mocny rejon 1.0830 – 1.0860.

Jeżeli jednak cena przełamie linię trendu i nastąpi spadek poniżej wsparcia 1.0655 to EURUSD powinien szybko przetestować wsparcie na poziomie 1.0500. Po jego przełamaniu może pojawić się kolejny test minimów na poziomie 1.0370.

Powyższe scenariusze, są uzależnione od zachowania ceny na linii trendu. Istnieje jednak jeszcze jeden scenariusz, który związany jest z danymi makroekonomicznymi.

Już w następną środę poznamy decyzję FOMC dotyczącą stóp procentowych. Podczas tego wydarzenia należy się jak zawsze spodziewać dużej zmienności oraz ustalenia kierunku ruchu EURUSD w średnim terminie. Zbliżający się FOMC może spowodować, że w okresie piątek – środa EURUSD utworzy konsolidację, z której wybije się dopiero po decyzji FOMC czyli 1 lutego po godzinie 20-tej polskiego czasu.

Wykres dla interwału H1.

Bezpłatny webinar – Jak przezwyciężyć straty i przekuć je w sukces.

Wykres dla interwału H4.


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here