Naga MarketsRozbieżna polityka banków centralnych

Interesująca zrobiła się sytuacja na EURUSD. FED zamierza w 2017 roku podnieść stopy procentowe w USA przynajmniej na dwóch posiedzeniach. Równocześnie EBC nieśmiało planuje dopiero wygaszanie programu QE nie mówiąc jeszcze ani słowa o możliwości podwyżki stóp.

Ta rozbieżna polityka banków centralnych powinna prowadzić do umocnienia dolara i złapał się już na to nie jeden analityk. W grudniu było głośno o zbliżającym się parytecie Euro do Dolara. A warto przy tej okazji wspomnieć jak wiele głosów przed wyborami prezydenckimi w USA zapowiadały osłabienie dolara po ewentualnej wygranej Trumpa. Jak widać ani jedno ani drugie nie miało ostatecznie miejsca. EURUSD potrafi chodzić swoją drogą i obecnie znowu wrócił ponad poziom 1.0500.

Kanał horyzontalny na EURUSD

Obserwując wykres z ostatniego 1,5 miesiąca zaobserwować można utworzenie się kanału horyzontalnego, którego górne ograniczenie zostało potwierdzone w minionym tygodniu. Dolne ograniczenie tego kanału zaczepione jest na poziomie: 1.0350, natomiast górne to rejon: 1.0655 – 1.0665.

W miniony piątek nie udało się przełamanie górnego ograniczenia kanału i obecnie cena skierowała się na południe. Dopóki nie nastąpi wyłamanie najlepszym pomysłem na trading w takim układzie jest trading od bandy do bandy czyli założenie, że ruch wewnątrz kanału jeszcze przez jakiś czas będzie kontynuowany. Dopiero trwałe wyłamanie się EURUSD z kanału horyzontalnego wskaże kierunek dalszego ruchu ceny.

Wykres EURUSD dla interwału H4.
Wykres EURUSD dla interwału H4.

Bezpłatny webinar – Podstawowe formacje analizy technicznej.

Wykres EURUSD dla interwału D1.
Wykres EURUSD dla interwału D1.


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here