Naga MarketsEurodolar przez większą część sesji wyraźnie zyskiwał, co pozwoliło mu pokonać pułap 1.0800 – w ostatnich godzinach czwartkowego handlu doszło jednak do dynamicznych osunięć. W efekcie świeca dzienna zamykała się w formie książkowego pin bara z niezwykle długim górnym knotem, co może być sygnałem byczego odrzucenia i okazją do zagrywania krótkich pozycji.


Nos Pinokia i korzystny R:R

Zaznaczona na czerwono świeca nieskutecznie testowała strefę oporu wyznaczaną przez 1.0800 oraz 38,2% zniesienia osunięć z ostatnich siedmiu miesięcy. Może to być wyraźniejszy sygnał chęci zakończenia korekty trwającej od połowy grudnia oraz odrobienia przez niedźwiedzie ponad 400 pipsów, które musiały oddać w tym okresie stronie popytowej. Przy dobrym ustawieniu SL możemy liczyć na R:R w skali 5:1.

EUR/USD D1 – pin bar sygnalizuje chęć spadków

Co prawda zanim cenie uda się ostatecznie dotrzeć w okolice wielomiesięcznych minimów 1.0365 po drodze napotka kilka istotniejszych wsparć – oprócz okrągłych pułapów wypadających co 100 pipsów (znaczenie psychologiczne, naturalne poziomy S/R), mocno prezentuje się również 23,6% zniesienia Fibo – w grudniu poziom pełnił rolę istotnego oporu, następnie w styczniu cena kilkukrotnie od niego odbijała.

Bezpieczny TP 180 pipsów niżej?

Chcąc podzielić całą pozycję na części, wstępny poziom TP możemy ustawić tuż nad 1,0615, czyli strefą gdzie przebiega wsparcie wyznaczane po 23,6% Fibonacciego. Zlecenie zabezpieczające SL warto ustawić natomiast albo tuż nad szczytem pin bara albo bezpieczniej nad szczytami grudniowymi (70 pipsów wyżej).

Takie rozwiązanie gwarantuje poziom zysku do ryzyka w skali 2,5:1 czyli w zupełności wystarczające dla wielu inwestorów grających spokojne Price Action.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here