Naga MarketsPo wybiciu się przez EURUSD z ponad miesięcznego kanału horyzontalnego dzisiaj przyszedł czas na korektę. Na wykresie pojawił się bardzo charakterystyczny ruch powrotny do wybitego poziomu i tam ponownie do akcji wkroczył popyt.

Dane makroekonomiczne

Nie przeszkodziła w technice duża paczka danych z USA i Kanady, która po południu trafiła w ręce inwestorów. Warto jednak zauważyć, że kluczowe dane czekają nas dopiero w czwartek.

Europejski Bank Centralny podejmie decyzję w kwestii stóp procentowych, a 45 minut później Mario Draghi będzie dostępny dla dziennikarzy na konferencji prasowej. Pomału banki centralne zaczynają odchodzić od gołębiej retoryki i nie sposób teraz jednoznacznie przewidzieć jaki będzie wydźwięk szefa EBC na czwartkowej konferencji.

Techniczny scenariusz

Jeżeli EURUSD zdoła utrzymać się powyżej poziomu 1.0655 – 1.0665 (rejon stanowiący górne ograniczenie kanału horyzontalnego) to najbliższym celem popytu będzie 1.0750. Po skutecznym pokonaniu również tego ostatniego istotnym celem popytu będzie rejon 1.0830 – 1.0860.

Jeżeli jednak to podaż będzie górą i cena wróci do wnętrza kanału horyzontalnego to EURUSD szybko może wrócić nawet do styczniowych minimów czyli do wsparcia 1.0350. Zatem rejon 1.0655 – 1.0665 jest obecnie kluczowy zarówno dla popytu jak i dla podaży.

Wykres dla interwału H4.
Wykres dla interwału H4.

Bezpłatny webinar – Inwestycyjne fakty oraz mity.

Wykres dla interwału H4.
Wykres dla interwału H4.


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here